„A valahova tartozás igénye mindig benne élt és élni fog az emberekben, minél idősebbek vagyunk, annál inkább. Az a kérdés, hova tartozzunk”, fogalmazott az előadó, aki szerint ma már nincsenek közösségek. Kovács György felhívta a figyelmet arra, hogy a közösség és a csoport fogalmát általában össze szokták keverni egymással a laikusok, pedig nem ugyanaz a kettő, mert előbbiben fontos összetartó erő az azonos célok, értéktartalom, vagy egyfajta beépített morál.
Az előadó az elszigetelődő, ahttps://erdmost.hu/wp-content/uploads/2021/06/business-blog-session-cover-img-03.jpgizálódó társadalom egyik legfőbb okának az új technológiát tartja, ami miatt ma már 100-ból 96 ember a telefonját nyomkodva közlekedik és él mindenhol, és fontosabb, hogy a virtuális térben jelen legyen, mint a fizikai valóságban. Ez persze elsősorban az 50 év alattiakra jellemző, emelte ki Kovács György, bár hozzátette, hogy amikor belépett az előadása előtt a termembe, sok szép korú is a telefonját nyomogatta.
Az előadáson szó esett még többek között a közösség kialakulását gátló tényezőkről és a generációs szakadékról is. Utóbbi kapcsán arra hívta fel a figyelmet az előadó, hogy ma a szülők és a gyerekeik között sokkal nagyobb generációs szakadék van, mint a szülők és nagyszüleik között.
A szeniorok hozzászólásaiból az derült ki, hogy úgy érzik, léteznek még közösségek, bár abban egyetértettek, hogy az internetnek és az okostelefonnak köszönhetően valóban sokkal nagyobb a generációs szakadék.