onkentes_erdmost_boritokep

Önkéntes programot indított Érd

onkentes_erdmost_boritokep

Önkéntes programot indított Érd

A Szociális Gondozó Központ kezdeményezésére bárki jelentkezhet, aki képes önzetlenül segíteni embertársain.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

A város vezetői, a szociális ellátásban dolgozók és az önkéntességet már régebb óta gyakorló civilek jelenlétében szerdán a helyi Szociális Gondozó Központhoz tartozó Család- és Gyermekjóléti Központban hivatalosan is útjára indult az intézmény legfrissebb kezdeményezése, a mindenki számára nyitott önkéntes program.

A megnyitón elhangzott, a program célja, hogy minél több olyan érdeklődőt vonzanak be, akiben megvan a nyitottság, hogy önzetlenül, a szabadidejében, nem utolsósorban pedig mindenféle anyagi ellenszolgáltatás nélkül segítsen azokon, akik ezt igénylik.

Az önkéntes segítségnyújtás ráadásul rendkívül sokszínű tevékenység, számos lehetőség közül választhatnak, akik kipróbálnák magukat ezen a téren.

Beszélgetés a bentlakókkal az Idősek Otthonában, kerámia tárgyak készítése az értelmileg sérült fiatalokkal a Habilitációs Központban, meseolvasás vagy épp segítség a házi feladat megírásában a gyerekeknek a Családok Átmeneti Otthonában. Csupán néhány példa, amelyekről részleteiben IDE KATTINTVA lehet tájékozódni.

„Az önkéntesek azok a fűszerei az intézményhálózatnak, akik pontosan azt a többletet biztosítják, amelyet a professzionális segítségnyújtók a munkájuk mellett nem tudnak megtenni. Ők azok, akik az életükből az idejüket, a legfontosabb dolgot áldozva kiegészítik azt a munkát, amit mi végzünk”

– fogalmazott Gecse-Simon Orsolya, a Szociális Gondozó Központ vezetője abban, a fentebb látható kisfilmben, ami a felhívás promócióját szolgálja, és amiben azok az önkéntesek is megszólalnak, és elmesélik élményeiket, akik már korábban belekóstoltak az önkéntes munkába.

Gecse-Simon ezt egyébként a program megnyitóján is hangsúlyozta, hogy nem megterhelő feladatokra, és nem is szakmunkákra keresnek embereket, hanem olyan kiegészítő tevékenységekre, amikre a szakdolgozóknak már nincsen kapacitásuk, azonban az ellátottak életminőségét nagyban javíthatnák.

A program ötletgazdái egyetértettek abban, hogy egy jól működő önkéntes program azért is kiemelten fontos lenne, mert a szociális ágazat egy rendkívül alulfinanszírozott terület. Egyre kevesebb a munkavállaló, és egyre kevesebben is jelentkeznek az ilyen irányú képzésekre.

Arról már nem is beszélve, hogy az érdi szociális gondozó az idősektől kezdve, a fogyatékkal élőkön, illetve krízisbe került családokon át, egészen a hajléktalanokig a szociális segítségnyújtás minden pontján jelen van, méghozzá nem pusztán városi, hanem járási szinten.

A résztvevők hozzátették, nyugaton komoly tradíciója van az önkéntességnek, és mivel néhány esztendeje már a magyar közoktatásnak is a része az úgynevezett közösségi szolgálat intézménye, így talán van miben reménykedni egy ilyen kezdeményezés sikerét illetően. Éppen ezért az érdi és környékbeli diákságra az elsők közt számítanak a program elindítói.

Aki szeretne ennél is többet megtudni az önkéntességről, valamint a Szociális Gondozó Központ ennek apropóján indított projektjéről, az hallgassa, nézze meg a Petrus Mártával, a program vezetőjével készített podcastunkat.

Fotó: Balogh Alex / Podcast: Czere Bálint

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email