Érdi Spartacus

Már háromszoros magyar bajnok Végh Richárd

Továbbra is a szabadfogás legjobbja az Érdi Spartacus birkózója.

A 2024. évi Felnőtt Kötött-, Szabadfogású és Női Országos Bajnokságot a csepeli Kozma István Magyar Birkózó Akadémián rendezték. Az eseményen a három szakág harminc súlycsoportjában közel kétszáz sportoló lépett szőnyegre. Az Érdi Spartacus SC színeiben kilenc küzdősportolóért lehetett szorítani a fővárosban.
2024-ben is Végh Richárd a 97 kg-os súlycsoport legjobbja, legalábbis ami a szabadfogású birkózást illeti. Az Érdi Spartacus SC sportolója idén sem talált legyőzőre és zsinórban harmadik alkalommal hódított el a magyar bajnoki címet.
Végh Artúr harmadik helyen végzett
A kötöttfogás 130 kg-os súlycsoportjában Végh Artúr két győztes és két vesztes mérkőzést követően a dobogó legalsó fokára állhatott fel, míg Nedvig Máthé a szabadfogásúak 65 kg-os kategóriájában hét induló közül szintén bronzérmet szerzett.
Nedvig Máthé a dobogó harmadik fokán
Női 62 kg-ban Baljer Kitti, kötöttfogás 77 kg-ban Berta Mike, szabadfogás 86 kg-ban Mezei Dominik, 92 kg-ban Mezei Patrik ötödik-, 125 kg-ban Délceg József hatodik helyen végzett.

Fotók: Érdi Spartacus SC