Milliókat ért a Szikra buborékos fényképe

Milliókat ért a Szikra buborékos fényképe

4.250.000 forint támogatást nyert az MVM fotópályázatán a Szikra Tehetséggondozó Egyesület. Száz pályázóból 16-ot díjaztak.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Intézményünk mindennapjai címmel írt ki fotópályázatot az MVM Csoport a gyermeket segítő civil szervezeteknek. A kiíráson 100 intézmény indult, közülük választották ki a 16 nyertest. Ezek az alapítványok/egyesületek, valamint a 4 legnagyobb magyarországi gyermekkórház alapítványa között osztottak szét százmillió forint támogatást.

A Szikra az Autizmus – A buborék mögött című képpel pályázott, amit a nyári érdi Szikra-táborban készített az egyik gyógypedagógus.

A támogatást a 18. alkalommal megrendezett MVM Élménynap – Legszebb napom elnevezésű rendezvényen adták át, ahol 800 hátrányos helyzetű és beteg gyermeket láttak vendégül, és az MVM száz önkéntese segített abban, hogy ez a nap minden vendégnek felejthetetlen legyen.

Az élménynapon Kopasz Bálint és Érdi Mária olimpiai bajnokokkal találkozhattak a gyerekek, a Zabszalma és Király Viktor adott koncertet. Volt vízgömb-show és bűvészbemutató, arcfestés, csillámtetkó, lufihajtogatás, természetismereti foglalkozás, fotózás, logikai és tapogatózós játékok, flipperparti, animációs kisfilmkészítés, és többféle különleges játék és kézműves foglalkozás. Ráadásul még a Balaton természeti értékeivel is megismerkedhettek a vendégek.

„A Szikrától ötven gyermek vett részt az élménynapon. Olyan programok voltak, amelyeken nagy valószínűséggel sosem vehettek volna részt. Nagyon figyeltek a gyerekek igényeire, és még a szállításukat is megoldották. Örök emlék marad számunkra ez a nap” – mondta az ÉrdMostnak Zádori Henrietta, az egyesület elnöke, akitől megtudtuk azt is: az elnyert összeget a Szikra hiánypótló rendezvényeinek finanszírozására fordítják.

Az MVM-pályázat sikere azért is nagy örömöt jelentett az egyesületnek, mert először vehettek részt az élménynapon, és először nyerték el a cégcsoport támogatását.

Fotók: Szikra Egyesület

További cikkeink

További cikkeink

Érd MJV Igazgatási és Hatósági Főosztály/ Hatósági Osztály pályázatot hirdet Közszolgálati jogviszony (Kttv.) keretében
Molnár Regina megfestette, amit kéthetes, fájdalmas kórházi tartózkodása során az ablakból látott, amit most

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email