zalai-laszlo-ferfi-kezilabda

Drámai végjátékban nyertek férfi kézilabdázóink

Szinte végig a Dunaharaszti állt nyerésre, végül mégis az Érdi FKSE győzött a férfi kézilabda NB II-ben.

Izgalmas mérkőzésnek ígérkezett az Érdi Férfi Kézilabda Sportegyesület vendégjátéka a Dunaharaszti MTK otthonában. A férfi NB II F csoport 7. fordulója előtt egy helyezés és mindössze egy bajnoki pont választotta el egymástól a két felet. Az Érd harmadik, a Haraszti negyedik helyről várta az összecsapást.

A vasárnap esti mérkőzés első két gólját a vendégcsapat szerezte, de 2-2-nél egyenlített a pályaválasztó. Ezután fordított a Dunaharaszti, a 11. percben pedig már három góllal, 7-4-re vezetett. Az első félidő hátralevő részében végig előnyben kézilabdáztak a hazaiak, a szünetre 14-13-as előnnyel mentek a csapatok.

A 32. minutumban 14-14-nél egalizált az Érd, de ezt követően ismét a Dunaharaszti került előnybe. 18-18-nál megint egyenlő volt az állás, a 47. percben 24-20-nál viszont már jelentősnek mondható előnyt kovácsolt össze a pályaválasztó. Egészen az 57. percig kellett várni a drámai fordulatra, amikor Zeitler Dániel góljával 27-27-nél ismét beérte az Érdi FKSE ellenfelét. Zeitler a maradék időben még kétszer betalált a hazai kapuba, amit Hajdu Tamás is megfejelt egy góllal. Az Érd úgy fordított és nyert 30-28-ra, hogy közben még emberhátrányba is került a véghajrára.

A bajnoki párharc legeredményesebb játékosa Zalai László volt tíz találattal.

Férfi kézilabda NB II F csoport, 7. forduló
Dunaharaszti MTK – Érdi FKSE-Treff 99 28-30 (14-13)
Érdi gólok: Zalai 10, Gyimesi, Ormay 5, Zeitler 4, Cseh 3, Hajdu, Kovács, Veres 1-1.

A játéknapot követően az Érdi FKSE-Treff 99 harmadik helyen áll az F csoportban kilenc ponttal.

Fotó: Balogh István/archív