sztankovics_reka_erd_kezilabda

Negyedóráig vezettek a női kézilabdázóink, mégsem nyertek – videó

Érd - Motherson Mosonmagyaróvári KC 25-39

Jól kezdett az Érd a jóval esélyesebb Mosonmagyaróvár ellen, az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 22. fordulójában. Csapatunk szerezte a mérkőzés első gólját Fekete Bozsana révén. Tizenegy perc után 5-5-ös állást mutatott az eredményjelző, de a hazai szurkolók nagy örömére 8-7-nél, sőt a 16. perc végén 9-8-nál is előnyben kézilabdázhattak Simics Judit vezetőedző tanítványai.

Ábrahám Noémi találata után viszont zsinórban 7 gólt lőttek az óváriak, ráadásul a hazai oldalon Gerháth Kincső piros lapot is kapott.

19-12-es vendég vezetésnél cseréltek térfelet a csapatok, a folytatásban állandósulni látszott a legalább hatgólos különbség. Végül 39-25-re győzött a vendégcsapat és begyűjtötte a két bajnoki pontot az Érd Arénában.

Az érdi csapat legeredményesebb játékosa Sztankovics Réka volt hat találattal.

Női kézilabda NB I., 22. forduló
Érd – Motherson Mosonmagyaróvári KC 25-39 (12-19)
Érdi gólok: Sztankovics 6., Ábrahám 5, Fekete 4, Dávid-Azari 3, Kiss D. 2, Hadfi, Csiszár-Szekeres, Gerháth, Csáki Zs., Csáki L. 1-1.

A játéknap után az Érd továbbra is a kiesést jelentő 13. helyen áll a tabellán, hat ponttal.