Sumo csapat

Taroltak a hazai sportolók a jubileumi Érd Kupán

Sumo csapat

Taroltak a hazai sportolók a jubileumi Érd Kupán

Hatvankilenc érmet birkóztak és szumóztak össze az Érdi Spartacus versenyzői a kétnapos tornán.

Az első napon megtartott birkózásban nyolc-nyolc arany és ezüstérem, továbbá huszonegy bronz színű medália jött össze a házigazda egyesület növendékeinek. Ez a szám a másnapi szumóversenyben tizennyolc, kilenc és öt volt, köztük nyolc magyar bajnoki címmel.

A 2023. évi Érd Kupa Nemzetközi Birkózó- és Szumóversennyel fennállása 50 éves évfordulóját is ünnepelte az érdi birkózás, egyben a szervező Érdi Spartacus SC. Ezzel kapcsolatos hír, hogy dr. Csőzik László, Érd polgármestere bejelentette az ünnepi megnyitón, hogy javasolni fogja, az új városi birkózócsarnokot a helyi birkózásban és szumósportban végzett kiemelkedő munkájának elismeréseként, az Érdi Spartacus SC elnökéről, Tar Mihályról nevezzék el.

A kétnapos sporteseményre tíz országból (Németország, Ausztria, Norvégia, Lengyelország, Szerbia, Szlovákia, Azerbajdzsán, Grúzia, Tádzsikisztán) közel ötszáz versenyző érkezett.

A szombati birkózóverseny a Battyhány Sportiskolai Általános Iskola Tornacsarnokában és az Érdi Spartacus Birkózócsarnokában párhuzamosan zajlott. Hat szőnyegen harminc egyesület kétszáznyolcvan birkózója mérte össze erejét az óvodásoktól egészen az U20-as korosztályig.

Birkózó eredmények:
U20
65 kg, 2. hely: Baljer Roxána

U17
57 kg, 1. hely: Baljer Kitti
61 kg, 1. hely: Kaszás Elza
73 kg, 2. hely: Kaszás Lilla
45 kg, 2. hely: Bori Richárd
55 kg, 2. hely: Narancsik Bence
71 kg, 5. hely: Hermann Norbert
80 kg, 3. hely: Jakab Dániel
92 kg, 3. hely: Gyenes Bence 

U15
52 kg, 1. hely: Szenicza Nimród

Diák I.
54 kg, 2. hely: Virlics Anna
62 kg, 1. hely: Szenicza Emma
46 kg, 2. hely: Jakab Roland

Diák II.
29 kg, 2. hely: Vajna Nóra
35 kg, 5. hely: Pagonyi Gergely
46 kg, 5. hely: Újlaky Dániel 

Gyerek I-II. és óvodás

1. hely: Lengyel Dániel, Szilágyi Kornél, Vajna Norbert, Bosnyák Benedek

2. hely: Fagyall Marcell 

3. hely: Kuminka Milán, Varga Leila, Gürtler Alexandra, Nagy Nimród, Szilágyi Dávid, Posztobányi Dominik, Briák László, Katona Zsombor, Kovács Tamara, Bíró Márton, Hamar Dániel, Gürtler Dániel, Beck Gábor, Kuminka Levente, Posztobányi Szabolcs, Sugó Kristóf, Bakó Barnabás, Kálnai Bálint, Bíró Flóra

A vasárnapi szumóverseny három dohio-n zajlott, amely az U18-as és U15-ös korosztály számára országos bajnokság, a felnőtt- és U21-es korosztály számára válogatóverseny volt a világversenyekre. Az U12-es és gyermek korosztályok részére felkészülési versenyt rendeztek. 

Az ob-n a Spartacus tizennyolc arany-, kilenc ezüst- és öt bronzéremet nyert, míg a többi korosztályban tíz első, három második és négy harmadik, valamint egy pontszerző ötödik helyezést sikerült begyűjteni.

Szumó eredmények:

Gyermek leány, fiú
-30 kg, 3. hely: Vajna Nóra
-35 kg, 1. hely: Pagonyi Gergő
-45 kg, 1. hely: Ujlaky Dániel

U12 fiú
-40 kg, 5. hely: Pagonyi Dániel

U15 fiú ob
-45 kg, 1. hely: Jakab Roland
-52 kg, 1. hely: Szenicza Nimród, 2. hely: Lovász Zoltán
-67 kg, 3. hely: Baljer Márk

U15 leány ob
-40 kg, 2. hely: Südi Norina
-55 kg, 1. hely: Virlics Anna, 2. hely: Szilágyi Szófia
-60 kg, 1. hely: Szenicza Emma

U18 férfi ob
-70 kg, 1. hely: Hermann Norbert
-80 kg, 1. hely: Jakab Dániel, 3. hely: Virlics Marcell
-90 kg, 2. hely: Gyenes Bence

U18 női ob
-55 kg, 2. hely: Virlics Anna
-60 kg, 1. hely: Kaszás Elza, 2. hely: Baljer Kitti
-75 kg, 1. hely: Kaszás Lilla

U21 női
-60 kg, 1. hely: Kaszás Elza, 2. hely: Baljer Kitti
-65 kg, 1. hely: Baljer Roxána
-75 kg, 1. hely: Kaszás Lilla

Felnőtt férfi
-70 kg, 1. hely: Berta Mike
-77 kg, 1. hely: Sárosi János
-85 kg, 3. hely: Buzás Patrik
-100 kg, 3. hely: Végh Richárd
-115 kg, 1. hely: Molnár Tamás
+115 kg, 2. hely: Végh Artúr
open, 1. hely: Végh Richárd

Felnőtt női
-60 kg, 2. hely: Baljer Kitti
-65 kg, 1. hely: Baljer Roxána

Érdi Spartacus SC

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email