305268205_609727747265226_8184493990441604204_n

Kiélezett csatában siker a nyitányon

Egygólos győzelmet aratott az Érd a Nemzeti Kézilabda Akadémia otthonában, a női élvonalbeli kézilabda-bajnokság 1. fordulójában.

Siker koronázta az Érd szezonrajtját a női kézilabda k&h ligában. Az első játéknap balatonboglári összecsapásán az újonc NEKA fogadta Paróczy Sáráékat. Az első félidőben jobban és eredményesebben játszott a vendégcsapat a vendéglátónál, aminek ötgólos, 18-13-as eredmény volt a jutalma a szünetben. A második játékrészben azonban elolvadt az érdi előny döntő része és kiélezett csata lett a bajnokiból. Az akadémisták szépen faragtak a hátrányukból. Kopecz Barbara tizenegy találata is kellett ahhoz végül, hogy egy góllal, 31-30-ra megnyerje az Érd a mérkőzést és begyűjtse a két bajnoki pontot.

Női kézilabda NB I, 1. forduló:
NEKA – Érd 30-31 (13-18)
Az Érd legeredményesebb játékosai: Kopecz 11, Fekete, Paróczy 5-5, Dávid-Azari 4, Puskás 3, Gerencsér 2, Ábrahám