Strand csapat

Elképesztő sikert ért el Végh Artúr a strandbirkózó ob-n

A háromfordulós strandbirkózó országos bajnokság utolsó állomásán négy érdi sportoló ért el dobogós helyezést. Közülük Végh Artúr a versenyt és a bajnokságot is megnyerte.

Végh Artúr aranyérmet nyert a strandbirkózó országos bajnokság utolsó, soltvadkerti tornáján. Az Érdi Spartacus SC +90 kg-os súlycsoportban indult sportolója ezzel a háromfordulós sorozat összesítésében is élen végzett.

Csapattársa, Buzás Patrik harmadik helyen zárt a Vadkerti Tó és Strandfürdőben rendezett viadalon, de a 80 kg-ban érdekelt birkózó így is megnyerte a sorozatot összesítésben. Ebben a kategóriában második lett Végh Richárd, aki az első két fordulóban győzött, ezúttal viszont a magyar válogatott romániai edzőtábora miatt nem tudott jelen lenni.

A nőknél Baljer Roxána ezüstérmet szerzett 70 kg-ban, húga, Kitti pedig harmadikként fejezte be a küzdelmeket a 18 év alattiak 60 kg-os mezőnyében. A versenysorozat összesítésében Roxána második, Kitti harmadik lett.

Fotó: Érdi Spartacus SC)