Már hagyomány, hogy a Topoly utcai épületben havonta kiállítás nyílik érdi és környékbeli alkotók műveiből. Augusztus 4-étől egy hónapig Nimsz Terézia festményeit láthatjuk az épület közösségi terének falain.
Nimsz Terézia Tatabányán született, ott is nőtt fel. Már gyerekkoromban vonzódott a rajzoláshoz, festéshez. Az általános iskolában Brém Ferenc szobrászművész (1927-1988), a középiskolában, ahol óvónőnek tanult, Papp Albert festőművész (1938-2015) tanította – a festő műtermébe többször is ellátogatott az osztálytársaival, és a lelke mélyén ott élt a vágy, hogy olyan jó lenne így rajzolni, festeni…
Éveken keresztül óvónőként élte ki alkotókedvét. Később Budapestre költözött, egyre többet látogatta a kortárs képzőművészek kiállításait, és közben rajzolni kezdett – a festéshez még nem volt bátorsága. Óvónőként újra tanulni kezdett, szakdolgozatát „Képzőművész-tehetségek az óvodában” címmel írta.
Egy híres festőművész biztatására kezdett festeni, aki szakmai tanácsokkal is ellátta. Nimsz Terézia rajz- és festészeti tudását autodidakta módon, könyvekkel és internetes oktatófilmek segítségével is fejlesztette, és részt vett több alkotótáborban is. 2018 óta tagja a Képzőművészek Érdi Közösségének.