IMG_7296 (2)

Női kézi: Budaörs elleni vereséggel zárt az ÉRD

Fordulatos első és kifejezetten szoros második félidő után szenvedett 29–28-as vereséget az ÉRD Arénában a K&H női kézilabda liga utolsó, 26. fordulójában rendezett térségi rangadón az ÉRD a Moyra-Budaörstől.

Izgalmas, négypontos térségi rangadót rendeztek a K&H női kézilabda liga 26., utolsó idei fordulójában, ahol a tabella 12. helyén álló ÉRD az egy hellyel előtte álló rivális Moyra-Budaörsöt látta vendégül az ÉRD Arénában.

Bár már mindkét csapat elérte szezon előtt kitűzött célját, a bennmaradást, de a mérkőzésnek így is volt tétje, hiszen hazai siker esetén az ÉRD megelőzte volna a Budaörsöt a tabellán.

A találkozót a vendégek kezdték jobban, hiszen már öt perc után 5–1-re húztak el Varjas-Sipeki Flóra védéseire alapozva, majd a kilencedik percben is még 8–3 volt a vendégeknek, de ezután már a házigazda is magára talált és egy négygólos szériával zárkózott (7–8).

Buday Dániel időkérése után viszont megint a Budaörs kapta el inkább a fonalat és továbbra is vezetett. Aztán Bódi Bernadett a 22. percben mégis egyenlíteni tudott, majd a játékrész utolsó percében Alexandra Vukajlovics néhány másodperc erejéig még fordított is, de végül 15–15-ös döntetlennel fordultak a csapatok.

A második félidő már valamivel kiegyensúlyozottabb és kiegyenlítettebb játékot hozott, ahol hol az egyik, hol a másik csapat volt előnyben,  de egyik sem tudott egy gólnál nagyobb előnyre szert tenni az utolsó húsz percben. Aztán a Budaörs az utolsó percekben mégis meglépett 28–26-ra, amely után bár az ÉRD-nek volt lehetősége az egyenlítésre is, de ez nem sikerült és a vendégek végül 29–28-ra megnyerték a rangadót, így a tizenegyedik helyen zárták a bajnokságot, míg az ÉRD tizenkettedik lett.

K&H női kézilabda liga, 26. (utolsó) forduló
ÉRD–Moyra-Budaörs Handball 28–29 (15–15)
ÉRD: Hadfi – Bódi 6 (2), VUKAJLOVICS 5, SZABÓ KITTI 6 (1), Sztankovics 2, Kopecz 3 (2), Fekete B. 3
Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Mód 2, Paróczy 1
Edző: Horváth Roland
BUDAÖRS: Varjas-Sipeki – Szabó-Májer 1, Schneider 2, MLINKÓ 4, J. Agbaba 3, JOVOVICS 10 (2), Tóth M. 4 (1)
Csere: Smid, Szabadfi, PALOTÁS 5
Edző: Buday Dániel
Érd, 800 néző. V.: Hargitai, Markó
Az eredmény alakulása: 5. perc: 1–5. 9. p.: 3–8. 14. p.: 7–8. 22. p.: 11–11. 26. p.: 12–14. 33. p.: 17–16. 38. p.: 17–19. 43. p.: 22–22. 52. p.: 25–24. 55. p.: 25–27.
Kiállítások: 6, ill 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3