Vízilabda: hazai vízben kapott ki a Honvéd-Érd

Az ÉRD Arénában szállt vízbe az Oázis SC ellen a Budapesti Honvéd SE érdi vízilabdaszakosztályának ifjúsági együttese a Budapest Bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában, de Fazekas Márton tanítványai négygólos vereséget szenvedtek.

Az öt győzelemmel és hét vereséggel álló Oázis SC ellen szállt vízbe hazai környezetben, az ÉRD Arénában a BHSE-Érd a Budapesti Ifjúsági Vízilabda Bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában.

Fazekas Márton három győzelemmel és tíz vereséggel álló együttese nem kezdte jól a mérkőzést, hiszen a második negyedben már 6–2-es hátrányban volt, amelyről ugyan még sikerült visszazárkózni egy gólra a második félidő elején, de az Oázis a folytatásban nem engedte közelebb a hazaiakat, akik végül 14–10-es vereséget szenvedtek.

A játéknap többi mérkőzésén a KSI két góllal verte az FTC korosztályos csapatát. Az OSC és a Vasas első és második csapataink találkozói vegyes képet hoztak, hiszen az OSC öt góllal verte a Vasast, de a második csapatoknál már az angyalföldiek nyertek hárommal.

Budapesti Ifjúsági Vízilabda Bajnokság, Alapszakasz, 14. forduló, ÉRD Aréna
Oázis SC–BHSE-Érd 14–10 (2–1, 4–3, 3–3, 5–3)
A BHSE-Érd gólszerzői: Fekete Dávid 4, Balla Zsombor, Virág Dominik 2-2, Fain László, Reinwarth Balázs 1-1
KSI SE–FTC-Telekom 8–6 (2–4, 2–0, 3–1, 1–1)
OSC-Újbuda–Vasas SC 12–7 (4–1, 2–2, 1–2, 5–2)
OSC-Újbuda II–Vasas SC II 10–13 (5–2, 0–4, 2–3, 3–4)