Női kézi: az ÉRD ellen is igazolta klasszisát a Győr

42-18-as, 24 gólos vereséget szenvedett a K&H női kézilabda liga 23. fordulójában a hibátlanul éllovas Győri Audi ETO KC vendégeként az ÉRD.

Bár az elmúlt öt mérkőzését elveszítette, az Alba Fehérvár és az MTK ellen is közel állt a pontszerzéshez az ÉRD, amelyre egy hét alatt három kemény ellenfél vár az NB I-ben.

Horváth Roland lányai a 23. fordulóban a holtversenyben rekordbajnok Győri Audi ETO KC ellen csak a tisztes helytállásban bizhattak és a találkozó is igazolta a Rába-partiak klasszisát.

Az érdi vezetőedző ugyan csak Horváth Dórára és Landi Gabriellára nem számíthatott, csapata már a mérkőzés elején többször belehibázott támadásaiba, melyből a győriek rögtön több gyors támadást vezettek és már nyolc perc után 7–4-es előnyben voltak.

Ennek ellenére először Ambros Martín, a hazaiak mestere kért időt, amely után a Győr nyitott védekezésre váltott. Ez olyannyira hatékonyan működött, hogy amíg az ÉRD sorra elhibázta támadásait, addig a hazaiak indításokkal szereztek könnyű gólokat, melynek köszönhetően már a huszadik percben 16–6-ra vezettek. A Győr már a szünet előtt 22–7-es előnyben is volt, végül tizennégy gólos különbséggel vonult pihenőre (22–8).

A második félidőben sem változott a játék képe, a hazaik továbbra is gáláztak, remek védekezésük mellett pazar támadásokat vezettek, ennek köszönhetően pedig a játékrész derekán meglett a közte húsz is (34–14), Végül az ETO magabiztosan, 42–18-ra győzte le az ÉRD-et.

Az ÉRD a Győr elleni vereség után március 26-án, szombaton 18 órától a Dunaújvárosi KKA vendégeként lép pályára, majd március 31-én, szerdán 18 órától a DVSC-Schaefflert fogadja az ÉRD Arénában.
K&H női kézilabda liga, 23. forduló
Győri Audi ETO KC–ÉRD 42–18 (22–8)
Győr: Leynaud – Lukács V. 4, V. KRISTIANSEN 7 (2), NZE-MINKO 4, BRATTSET 9 (2), Háfra N. 2, Schatzl Nadine 5 (1)
Csere: Glauser (kapus), Blohm 5, A. M. Hansen, Kürthi 1, S. Oftedal 3, Ogonovszky 2, Fodor, Faluvégi
Edző: Ambros Martín
ÉRD: Kántor – Bódi, Vukajlovics 4, Szabó Kitti 6 (5), Paróczy, Kopecz 3, Fekete B.
Csere: Hadfi (kapus), Sztankovics, Kiss D. Zs. 4, Mód 1, Mézes, Csáki, Pécsi, Takács C., Kóka
Edző: Horváth Roland
Győr, 2217 néző. V.: Kui Tamás, Kui Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 12. p.: 10–4. 21. p.: 16–6. 28. p.: 21–7. 36. p.: 28–11. 46. p.: 34–14. 53. p.: 36–17.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 8/5