220318_erd_mtk-3

Női kézi: nagy csatában kapott ki az MTK-tól az ÉRD

Hiába kezdett jól és tartotta szinte végig a lépést az MTK Budapesttel, fontos mérkőzésen szenvedett 35–33-as vereséget a K&H női kézilabda liga 18. fordulójában az ÉRD.

Két, kisebb hullámvölgyben lévő csapat csapott össze az ÉRD Arénában, hiszen a bajnokság 18. fordulójában a legutóbbi négy meccsét elvesztő ÉRD fogadta az elmúlt három meccsén vereséget szenvedő MTK Budapestet.

A mérkőzést valamivel a vendég kék-fehérek kezdték koncentráltabban, de hiába vezettek a negyedik percben 3–1-re Pál Tamaráék, a hazaiak is elkapták a fonalat és nem csak fordítottak egy 4–0-s szériával, hanem az első húsz percben többször a négygólos vezetésért is támadhattak.

A játékrész utolsó harmadában azonban az MTK védekezése kezdett összeállni, miközben támadásban is rendre eredményes volt, ennek köszönhetően a vendégek vonulhattak 17–16-os vezetéssel a szünetre.

A térfélcsere után ismét az ÉRD percei következtek, hiszen de hiába fordítottak a hazaiak, Horváth Roland csapatának védekezése továbbra sem állt össze, míg támadásban is egyre bizonytalanabbá váltak az érdiek, így az MTK is könnyen fordítani tudott.

Az érdi vezetőedző azonban gyorsan időt is kért a 41. percben, hogy rendezze a sorokat és bár ezután is az érdiek rohantak az eredmény után, de legalább nem engedték el a lendületesen játszó MTK-t. Egészen az utolsó percig gy tűnt, az MTK végül megnyeri a mérkőzést, hiszen a kétgólos különbséget magabiztosan tartotta, de az utolsó 57 másodpercet Mód Noémi gólja és Vida Gergő időkérése után 34–33-as MTK-vezetéssel kezdték a felek. A fővárosiak viszont Anna Kekezovity révén gólra váltották a támadást és végül 35–33-ra megnyerték a mérkőzést.

Az ÉRD legközelebb március 23-án, 18 órától lép pályára, amikor a Győri Audi ETO KC vendége lesz, majd 26-án, jövő szombaton a Dunaújvárosi KKA vendégeként is pályára lép.

K&H női kézilabda liga, 18. forduló
ÉRD–MTK BUDAPEST 33–35 (16–17)
ÉRD: Kántor – BÓDI 6, Vukajlovics 3, Szabó Kitti 4, Paróczy 4, KOPECZ 9 (5), Fekete B. 2. Csere: Hadfi (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód 4, Sztankovics 1. Edző: Horváth Roland
MTK: Győri – Juhász E. 3, KEKEZOVITY 8, MARINCSÁK 4, Szabó L. 1, PÁL T. 14 (4), Pelczéder 1. Csere: Hlogyik (kapus), Dakos 1, Mazák-Németh, Sallai 1, Koronczai 2. Edző: Vida Gergő
Érd, 650 néző. V.: Horváth, Marton
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 5–3. 12. p.: 9–6. 18. p.: 12–10. 23. p.: 13–13. 33. p.: 19–18. 42. p.: 20–22. 48. p.: 26–27. 53. p.: 28–30.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4

kiemelt kép: Balogh István