Női kézi: várat magára az érdi bravúr – nyert a M’óvár

Már az első percekben magához ragadta a kezdeményezést, majd szinte végig vezetve győzött 34–25-re elsősorban jó hajrájának kösöznhetően az ÉRD vendégeként a Motherson Mosonmagyaróvári KC SE a K&H női kézilabda liga 15. fordulójában.

Bár hat vereséggel a háta mögött érkezett Érdre, mégis sokkal nagyobb fokozatban kezdte a mérkőzést a Mosonmagyaróvár, mint a házigazda Pest megyei együttes. Ennek ellenére az érdiek elsősorban Kántor Kamilla védéseinek köszönhetően nem hagyták meglépni a Lajta-partiakat, akik viszont az első pillanatokban megszerzett előnyüket magabiztosan tartották és már tíz perc után hárommal vezettek (4–7).

Ugyan az ÉRD Fekete Bozsana révén 7–7-nél egyenlített, Tanja Aszanin pillanatok alatt visszavette a vezetést a vendégeknek, akik egy ötgólos sorozattal meg is léptek (7–12), sőt, a szünet előtt többször hattal is vezettek.

Az ÉRD azonban jól hajrázva a szünetre csökkentett hátrányán, de így is 17–14-es hátrányból várta  folytatást.

A második félidőt azonban mindkét csapat nehézkesen kezdte, hiszen az érdiek és a mosonmagyaróváriak is több hibát vétettek és tíz perc alatt mindössze három gól esett (egy érdi, két óvári), majd a vendégek újabb gólja után, a 41. percben Horváth Roland időt kért, de ez is csak az MKC-nak kedvezett, hiszen Gyurka Jánosék is rendezték a sorokat, majd több labdaszerzésből lerohanásgólokat szerezve még a különbséget is növelték és a 49. percben már tízzel vezettek (17–27), végül magabiztos 34–25-ös győzelmet arattak.

Az ÉRD legközelebb február 24-én lép pályára, amikor 18 órától az Elek Gyula Arénában játszik az FTC-Rail Cargo Hungaria vendégeként.

K&H női kézilabda liga, 15. forduló
ÉRD–Motherson Mosonmagyaróvári KC 25–34 (14–17)
ÉRD: KÁNTOR – Csáki 1, Vukajlovics 5, Szabó K., Sztankovics 1, Kopecz 7 (4), Fekete B. 2
Csere: Hadfi (kapus), Horváth D., Mód 2, Takács C. 1 (1), PARÓCZY 3, Kiss D. Zs. 1, Mézes 1, Landi 1
Edző: Horváth Roland
MKC: SZEMEREY – Mihály P. 3, ASZANIN 6, Kovács P. 3, Török L. 1, Tóth G. 1, Hajtai 4
Csere: Mistina K. (kapus), TÓTH E. 8 (2), Lancz 4, Csekő 4, Török R.
Edző: Gyurka János
Érd, 600 néző. V.: Bujdosó, Horváth V.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 10. p.: 4–7. 14. p.: 7–7. 19. p.: 7–12. 22. p.: 9–15. 27. p.: 12–16. 39. p.: 15–19. 44. p.: 16–24. 49. p.: 17–27. 54. p.: 21–33.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/5, ill. 2/2