220109_vmg_kosar

Kosár: a meccset és az évet is jól kezdte a VMG

Hazai pályán játszotta a 2022-es év első bajnoki mérkőzését a Gia Form-VMG DSE férfi kosárlabdacsapata, amely már az első negyedben közel húszpontos előnybe került a BKG Príma Akadémia ellen, végül 90-60-ra megnyerte az NB II Közép A-csoportjának 11. fordulójában rendezett mérkőzést.

Koncentráltan, feszes védekezéssel és pontos támadójátékkal kezdte a korábbi partnercsapat, a BKG Príma Akadémia elleni mérkőzést a Gia Form-VMG DSE, amely már néhány perc elteltével 17-7-re vezetett, majd még az első negyedben közel húsz ponttal is meglógott (26-7). A másodikban azonban a vendégek feljavuló játéka mellett az érdiek sok dobást elrontottak, melyet kihasználva a nagyszünetig valamelyest csökkenteni tudta a különbséget a BKG (40-33).

A térfélcsere után azonban ismét a VMG kapta el jobban a fonalat és a záró felvonást már 66-44-es előnyről várta. A kissé hitehagyott BKG már nem tudott zárkózni, ráadásul elhibázott támadásai miatt hátránya is nőtt. A VMG végül magabiztos, 90-60-as győzelmet aratott 2022 első bajnokiján.

Az együttes legközelebb január 16-án lép pályára, amikor a tabella második helyén álló MAFC Martoshoz látogat.