Női kézi: simán verte a Budocsnosztot Érden a Fradi

Hazai pályán, az ÉRD Arénában megnyerte a 2022-es év első mérkőzését a női kézilabda Bajnokok Ligájában az FTC-Rail Cargo Hungaria, amely szinte végig vezetve győzte le 26-22-re a montenegrói Budocsnoszt Podgoricát.

Az első percekben a vendégeknek még volt válasza a zöld-fehérek góljaira, de 4-4 után a montenegrói hibákat jól használta ki a Ferencváros, amely a szünetben már 18-11-re vezetett, majd a fordulás után még egyet hozzátett.

A megnyugtató különbség tudatában a hajrában mindkét fél lendülete alábbhagyott és bár a Budocsnoszt valamelyest zárkózni tudott, az FTC győzelme nem forgott veszélyben, Elek Gáborék végül 26-22-re nyertek.

Az FTC kilenc mérkőzés után második helyen áll a nyolccsapatos A-csoportban.

Női kézilabda, Bajnokok Ligája, A-csoport, 9. forduló
FTC-Rail Cargo Hungaria – Budocsnoszt Podgorica 26-22 (18-11)
Legjobb dobók: Bölk 8, Klujber 5, Kovács A. 4, ill. N. Bulatovics 6, Pavicsevics 5, J. Vukcsevics, Pletikosic 3-3