Férfi kézi: 11/11, tovább menetel a Kőrösi

Tizenegyedik bajnokiján tizenegyedik győzelmét aratta a Pest megyei férfi kézilabda másodosztályban a listavezető Kőrösi KDSE, amely hazai környezetben, a Treff Sportcsarnokban múlta felül 35–19-re a Szigetszentmiklósi KSK harmadik számú csapatát.

Az éllovas és tíz mérkőzés után hibátlan érdi Kőrösi KDSE a 12. fordulóban azt az SZKSK III-at látta vendégül, amely 3–1–5-ös mérleggel hatodik a tabellán. A házigazda esélyeshez méltóan kezdett, hiszen már nyolc perc után négy góllal vezetett (6–2), majd a 25. percben a játékos-edző, Balázs Tibor találatával már a közte tíz is meglett (18–8).

A fordulás után is folytatta magabiztos játékát a házigazda és bár sokáig stagnált a közel tízgólos különbség, a játékrész második felében az érdiek előnyüket tovább növelték és végül 35–19-re győztek.

A Kőrösi KDSE számára most hosszabb téli szünet következik a bajnokságban, hiszen az együttes legközelebb csak 2022. február 20-án lép pályára, amikor Vácrátóton csap össze az Erdőkertesi SE-vel.

Pest megyei férfi kézilabda II. osztály, 12. forduló
Kőrösi KDSE–SZKSK III 35–19 (18–9)
Legjobb dobók: Cseh M., Veres M. 9-9, Grósz 7, Balázs T. 5, ill. Sallay 7, Steixner, Bálint 3-3