Női kézi: szoros érdi vereség az idei utolsó hazain

A 2021-es naptári év utolsó hazai mérkőzésén fogadta a Siófok KC-t az ÉRD Arénában a K&H női kézilabda liga 8. fordulójában az ÉRD. A hullámzó, fordulatokkal tarkított mérkőzést nagy csatában nyerték meg a Balaton-partiak 28–26-ra.

Bár az ÉRD legutóbbi két mérkőzését kihagyó Kopecz Barbara a Siófok ellen visszatért a csapatba, Horváth Roland ezúttal sem számíthatott több játékosára, hiszen a korábbi maródiak – Mézes Laura, Király Réka, Zimek Krisztina, Monori Orsolya – mellett ezúttal Bódi Bernadett és Dana Abilda sem lett nevezve és végül Kopecz is csak hétmétereshez lépett pályára.

Ennek ellenére kiválóan kezdték a mérkőzést a hazaiak, hiszen az első tíz percben még 5–3-ra vezetett a Szabó Kitti által vezérelt ÉRD. A Balaton-partiak azonban pillanatok alatt egyenlítettek, majd a korábbi érdi, Kiss Nikoletta góljával 6–5-nél fordítottak is.

Horváth Roland időkérése után azonban visszatalált a helyes útra az ÉRD, és visszavette előnyét, melyet elsősorban Alexandra Vukajlovics góljaival egészen a szünetig megtartott, de Sirián Szederke utolsó pillanatban lőtt góljával 13–13-as döntetlennel vonultak pihenőre a felek.

A második félidőt azonban a Siófok kezdte, ráadásul gyors gólja után Csáki Lilla kihagyott helyzetét is góllal bosszulták meg a Somogy megyeiek, akik innen növelték előnyüket és Katarina Jezic góljával 20–17-re léptek meg.

Az ihletett formában játszó Szabó Kitti azonban még a kihagyott helyzetét is belőtte, miután saját kipattanóját összeszedve visszajött egy gólra az ÉRD (20–21) az irányító kilencedik góljával!

Amilyen hamar visszajött az ÉRD, olyan hamar állította vissza a háromgólos különbséget a Siófok a 45. percre (21–24). A hazaiak ezután sem törtek meg és az 56. percben Vukajlovics révén megint visszajöttek egy gólra, de egyenlíteni már nem tudtak és végül 28–26-os vereséget szenvedtek.

Az ÉRD a 2021-es naptári év utolsó mérkőzését november 20-án, 18 órától az újonc Vasas SC vendégeként vívja a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban.

K&H női kézilabda liga, 8. forduló
ÉRD–SIÓFOK KC 26–28 (13–13)
Érd, 500 néző. V.: Bóna, Földesi
ÉRD: Kántor – Csáki 3, VUKAJLOVICS 8, Mód, Sztankovics, SZABÓ KITTI 11 (5), Fekete B. 1.
Csere: Györkös (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Landi, Paróczy 2, Pécsi, Kopecz 1 (1).
Edző: Horváth Roland
SKC: Csapó Kincső – Such 3, KISS N. 6, Lakatos R. 1, Jezic 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Puhalák 4.
Csere: Vojnovic (kapus), JANJUSEVICS 3, Holta 2 (2), Böhme 2 (1), Sirián 1, Wald 1, Juhász F. 1.
Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 13. p.: 5–6. 22. p.: 9–8. 29. p.: 13–11. 33. p.: 14–16. 41. p.: 18–21. 47. p.: 22–24. 55. p.: 24–26.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/3