Női kézi: helyt állt, de kikapott Debrecenben az ÉRD

A második félidő közepéig remekül tartotta magát a DVSC-SCHAEFFLER vendégeként az ÉRD, de végül 34-26-os vereséget szenvedett a K&H női kézilabda liga 7. fordulójában.

A listavezető Győri Audi ETO KC elleni elmaradt mérkőzés után a harmadik helyezett DVSC-SCHAEFFLER elleni találkozót sem a legjobb előjelekkel várta az ÉRD, hiszen Horváth Roland Alexandra Vukajlovicsra, Kopecz Barbarára, Mézes Laurára, Monori Orsolyára, Bódi Bernadettre, Király Rékára és Zimek Krisztinára sem számíthatott. Ráadásul annak a Debrecennek a vendégeként kellett helyt állnia az érdieknek, amely a Ferencváros vendégeként szenvedte el idei egyetlen vereségét, miközben már öt győzelemnél jár.

A mérkőzés bár Dana Abilda révén érdi góllal indult, a hazaiak a tizedik percben Korsós Dorina találatával már 6-2-re vezettek. Erre viszont pillanatok alatt válaszoltak Csáki Lilláék, akik alig két perc alatt kiegyenlítettek.

A Debrecen bár többször is elléphetett volna nagyobb különbséggel is, de egy-egy jó hazai periódusra hasonlóképpen válaszoltak az érdiek, akik csupán Korsós Dorina utolsó pillanatokban serzett góljával vonultak egygólos, 15-14-es hátránnyal a szünetre.

A térfélcsere után jobban jöttek ki a hajdúságiak és megléptek 20-15-re, de nem hagyta magát az ÉRD sem és a félidő derekán Sztankovics Réka révén egy gólra zárkózott (25-24).

Szilágyi Zoltán időkérése után viszont a hazaiak ismét meg tudtak újulni és egy 9-0-s sorozattal az 56. percre eldöntötték a két pont sorsát és végül 34-26-ra legyőzték az ÉRD-et.

Szabó Kittiék legközelebb november 14-én, 18 órakor a Siófok KC ellen lépnek pályára az ÉRD Arénában.

K&H női kézilabda liga, 7. forduló
DVSC-SCHAEFFLER–ÉRD 34–26 (15–14)
Debrecen, Hódos Imre Sportcsarnok. V.: Őri, Pozdena
DEBRECEN: CSAPÓ KYRA – Arany 1, Kovács Anna 5 (2), Vámos P. 3, Tóvizi 2, Hornyák D. 2, KORSÓS 8.
Csere: Bordás 1, Szabó Nina 1, JEZSIKAVA 7 (4), Planéta 1, M. Costa 2, Vámos M. 1, Csernyánszki.
Edző: Szilágyi Zoltán
ÉRD: Kántor – Csáki L. 3, ABILDA 4, Mód 2, Paróczy 2, Szabó Kitti 7 (3), Fekete B. 1.
Csere: Györkös, Hadfi (kapusok), Kiss Dorottya, Horváth Dóra, SZTANKOVICS 7, Kóka, Pécsi, Landi.
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 10. p.: 6–2. 12. p.: 6–6. 22. p.: 12–9. 28. p.: 13–13. 33. p.: 18–14. 40. p.: 21–20. 45. p.: 24–21. 47. p.: 25–24. 57. p.: 34–24.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 3/3