Férfi kézi: győzött Érden a magyar válogatott

Nehézkes kezdés után a második félidőben szinte végig három góllal vezetve győzött végül 26-24-re a magyar férfi kézilabda-válogatott az ÉRD Arénában a Bosznia-Hercegovina elleni felkészülési mérkőzésen.

Ha csak nem jön közbe sérülés, vélhetően a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű Európa-bajnokságon is főként azt a csapatot láthatjuk a magyar válogatott mezében, amely november első hetében Érden tartott összetartást.

Gulyás István szövetségi kapitány nemzeti egyttese az egyhetes mini tábor csúcspontjaként Bosznia-Hercegovina ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Bár a mérkőzést a vendégek kezdték jobban és az első percekben három góllal is megléptek, de a folytatásban a bosnyákok is egyre többet hibáztak, miközben a mieink védekezése egyre jobban összeállt, így bő negyed óra után Bóka Bendegúz lerohanásgóljával sikerült fordítani is (8-7).

Innentől kezdve pedig a magyarok már nem engedték ki előnyüket és a szünetben 14-11-re vezettek.

A térfélcsere után bár a bosnyák hibák és szép Mikler Roland-védések után meg volt a lehetőség a különbség növelésére is, a mieink is sok ziccert hibáztak, de a két-háromgólos differencia végig megmaradt, végül a magyar férfi kézilabda-válogatott 26-24-re győzött.

Férfi kézilabda, válogatott felkészülési mérkőzés, ÉRD Aréna
Magyarország–Bosznia-Hercegovina 26–24 (14–11)
Érd, 1200 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Pedro Rodriguez 2, Ancsin G. 3, Lékai 3, Bánhidi 3, Szita 2, Bóka 2.
Csere: Székely M. (kapus), Sipos A. 1, Máthé 5 (5), Bodó, Hanusz 3, Topic, Sunajko S. 2, Ligetvári, ifj. Rosta M.
Szövetségi kapitány: Gulyás István
BOSZNIA HERCEGOVINA: B. Buric – Haseljic 2, Malinovic 1, Vranjes 3, Vegar 1, Herceg 2, Ovcina 1.
Csere: AHMETASEVIC (kapus), Kadric 1, Vuksic 1, S. Buric 3, Hamidovic, Keso 1, L. Peric 5 (3), Klis 3, Faljic, Mehmedcehajic.
Szövetségi kapitány: Ivica Obrvan
Az eredmény alakulása. 4 perc: 0–3. 12. p.: 5–7. 17. p.: 8–7. 24. p.: 11–9. 40. p.: 17–16. 45. p.: 21–17. 51. p.: 22–20. 54. p.: 23–22.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/3

A magyar férfi válogatott kerete:
Kapusok:
Borbély Ádám (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Mikler Roland (Pick Szeged), Székely Márton (HC Eurofarm Pelister, északmacedón)
Jobbszélsők: Bujdosó Bendegúz (Ferencváros), Rodriguez Alvarez Pedro (Balatonfüredi KSE)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Grundfos Tatabánya), Leimeter Csaba (HC PPD Zagreb, horvát), Máthé Dominik (Elverum Handball, norvég)
Irányítók: Győri Mátyás (Grundfos Tatabánya), Hanusz Egon (TVB Stuttgart, német), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
Beállók: Bánhidi Bence (Pick Szeged), Rosta Miklós (Pick Szeged), Sipos Adrián (Telekom Veszprém), Topic Petar (Balatonfüredi KSE)
Balátlövők: Bodó Richárd (Pick Szeged), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Nagy Bence (Ferencváros), Szita Zoltán (Orlen Wisla Plock, lengyel)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüredi KSE), Sunajko Stefan (Grundfos Tatabánya)
Szövetségi kapitány: GULYÁS István

Férfi Európa-bajnokság, 2022. január 13-30., Magyarország-Szlovákia
Csoportbeosztás:
A-csoport (Helyszín: Főnix Csarnok, Debrecen):
Szlovénia, Dánia, Észak-Macedónia, Montenegró
B-csoport (Helyszín: Budapesti Multifunkcionális Sportcsarnok): Portugália, Magyarország, Izland, Hollandia
C-csoport (Helyszín: Szegedi Új Aréna): Horvátország, Szerbia, Franciaország, Ukrajna
D-csoport (Helyszín: Ondrej Nepela Aréna, Pozsony): Németország, Ausztria, Fehéroroszország, Lengyelország
E-csoport (Helyszín: Ondrej Nepela Aréna, Pozsony): Spanyolország, Svédország, Csehország, Bosznia-Hercegovina
F-csoport (Helyszín: Steel Aréna, Kassa): Norvégia, Oroszország, Szlovákia, Litvánia