22_03_29_erdmost_nincskep

Csalók kíméljenek!

22_03_29_erdmost_nincskep

Csalók kíméljenek!

A világhálón rendszeresen jelennek meg gyógyszerekkel, gyógyhatású készítményekkel kapcsolatos hirdetések. Ezek jelentős része ellenőrizetlen termék, ami jobb esetben hatástalan, rosszabb esetben akár káros is lehet az egészségre. A rendőrség tájékoztatója abban segít, hogyan szűrjük ki ezeket.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

A rendőrség egy valós keresztül mutatja be azokat a jeleket, amelyek egyértelműen jelzik, hogy csalásról van szó. Ehhez nézzük meg először is ezt az oldalt. 

És most következzenek azok a jelek, amelyek egyértelműsítik a csalást:

1. Nem a megjelölt személyről, vagy nem valós személyről készült a fénykép

Az oldalon az állítások alátámasztására egy Kocsis Viktória nevű orvosra hivatkoznak. A hozzá tartozó kép több, hasonló oldalon megjelenik, más-más névvel és más-más termékhez kapcsolódóan. Az biztos, hogy a képen szereplő személy nem Kocsis Viktória magyar orvos.

2. Nem létező intézmények szerepeltetése

A honlap szerint Kocsis Viktória az Orvosi Parazitológiai és a Trópusi Betegségek Tudományos Kutatási Intézetének vezetője. Ilyen nevű intézet nem létezik. Hivatkoznak még a Párizsi Parazitológiai Egyetemre is, amely engedélyt adott a forgalmazásra. Ilyen egyetem sem létezik természetesen.

3. Hiányzó engedélyek

Gyógyszereket Magyarországon csak az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) engedélye alapján lehet forgalomba hozni. A honlapon szerepel egy igazolás képe, az azonban nem magyar nyelvű és olvashatatlan. Az OGYÉI engedélyének száma sincs feltüntetve a honlapon.

4. Hiányzó cégadatok

A honlapon nem szerepel sem a forgalmazó cég neve, sem annak elérhetősége, illetve cégjegyzékszáma.

5. Hiányos adatkezelés

Hiányzik az adatkezelési tájékoztató.

6. A vásárlási feltételek is hiányoznak

Hiányoznak a vásárlási feltételek, a vásárlástól való elállás lehetőségére történő figyelmeztetés.

Megrendelést közvetlenül nem lehet leadni, csak egy űrlapon adható meg a név és telefonszám.

Kipróbáltuk, mi történik: 

Az adatok megadását követően hamarosan csörgött a telefon, és a kevéssé érthető bemutatkozást követően a telefonáló hölgy kollégánk életkora és egészségügyi állapota iránt érdeklődött. Amikor ő visszakérdezett, hogy pontosan milyen cégről van szó, azt a válasz kapta, hogy online áruházról, egyébként meg miért fontos ez? Azt követően, hogy szembesítettük azzal, hogy tudjuk, csalásról van szó, elköszönt és lerakta a telefont

– olvasható a rendőrség tájékoztatójában.

Hogy elkerüljük a csalókat, mindig ellenőrizzük az üzemeltető adatait, a kapcsolattartási adatokat, a vásárlási feltételeket és az adatkezelési tájékoztatót.

Ezek hiányában ne vásároljunk az adott oldalon!

Interneten gyógyszert csak közforgalmú gyógyszertár által működtetett webáruházból rendeljünk. Ezek jogosultságot itt ellenőrizhetjük.

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email