Női kézi: második meccsén is simán nyert Csehországban az ÉRD

A házigazda HK Hodonín 39–13-as legyőzése után a lengyel Kielcét is magabiztosan, 36–18-ra győzte le a csehországi felkészülési minitornán az ÉRD női kézilabdacsapata. Györkös Rebekáék legközelebb a DHC Slavia Prahával találkoznak.

A lengyel Korona Handball Kielce bár az első félidőben még igyekezett megnehezíteni Paróczy Sáráék dolgát, de az ÉRD így is ötgólos előnyt épített ki az első félidőben (11–16).

A fordulás után viszont állva hagyta ellenfelét Horváth Roland együttese és a második játékrészben mind támadásban, mind védekezésben jelentőset lépett előre, így ezt a harminc percet 20–7-re, a mérkőzést pedig 36–18-ra nyerte az ÉRD.

Szabó Kittiék a hodoníni torna harmadik napján 14 órától a szintén cseh DHC Slavia Prahával csapnak össze.