Úszás: véget ért az Eb Csuláknak?

Futamában ötödik, összesítésben tizedik helyen végzett az 1500 méteres gyorsúszás előfutamában a római ifjúsági úszó Európa-bajnokságon az Érdi Vízisport Kft. tehetsége, Csulák Lia, aki ugyan nem jutott döntőbe, de elsőszámú tartalékként várja, visszalép-e valaki.

Mint beszámoltunk róla, 400 vegyesen éppen lecsúszott a továbbjutásról Csulák Lia, de 200 pillangón egyéni csúcsán kétszer is javítva ötödik helyen zárt a döntőben.

Magó Gábor tanítványa az Eb negyedik napján 1500 gyorson állt rajtkőre a legerősebbnek számító harmadik előfutamban. Az érdi tehetség nem kezdte jól a számot, hiszen a mellette úszók hamar jelentős előnyt dolgoztak ki.

Az érdi úszó 200 és 500 méter után is ötödik helyen volt, de az élmezőny folyamatosan növelte a különbséget, Csulák pedig a hajrában sem tudott közelebb kerülni, végül egyéni csúcsától jócskán elmaradva 17:02,49-cel ötödik lett a futamban összesítésben pedig tizedik helyen végzett. A nyolcadik helyezett török viszont nem lehet ott a fináléban, hiszen két honfitársa is megelőzte, így visszalépés esetén először Csulákot kérik fel a döntőre.

A finálét a hivatalos program szerint július 10-én 19.57-től rendezik.