Úszás: Csulák Lia negyedik idővel döntős 200 pillén

Miután 400 méter vegyesen kilencedik helyen végzett, 200 méter pillangón harmadik legjobb idővel jutott középdöntőbe, egyéni csúccsal negyedik helyen a döntőbe a Rómában rendezett ifjúsági úszó Európa-bajnokságon az Érdi Vízisport Kft. úszója, Csulák Lia. A döntőt július 8-án 19.19-től tartják.

Bár egyéni csúcsától elmaradt, így is reménykedhetett a döntős szereplésben 400 méter vegyesen a római ifi Eb nyitónapján Csulák Lia, hiszen kilencedik idővel elsőszámú tartalékként várhatta a szám döntőjét, végül nem lépett vissza senki a finálétól, így az érdi úszó kedvenc számában kilencedikként zárt.

Ezt követően a kontinensviadal második napján a 2005-ös születésű tehetség 200 méter pillangón állt rajtkőre, ahol a második futamban 2:12,91-es idővel a francia Lucie Delmas mögött végzett második helyen. Kettősüket csupán a harmadik futamban induló orosz Anastasia Markova tudta megelőzni – igaz, ő két másodperccel, így Csulák harmadik legjobb idővel jutott középdöntőbe.

A délutáni középdöntőben a második futamba kapott besorolást és ugyan nem kezdte jól, de a második százon jelentősen ráerősített. Hátrányát folyamatosan dolgozta le, végül 2:11,94-es idővel, egyéni csúcsán bő 4 tizedet javítva negyedik helyen jutott döntőbe.

Csulákot az orosz Markova mellett a bosnyák Lana Pudar és az újpesti honfitárs, Nyírádi Réka előzte csak meg.

A 200 méter pillangó fináléját július 8-án, a hivatalos kiírás szerint 19.19-től rendezik.

Az ifi Eb-s esélyeiről, formájáról már korábban beszélt az ÉrdMost.hu-nak.

A versenyt ide kattintva élőben közvetítik!