Tollas: Kőrösi győzelemmel kezdett Szlovéniában

Két szettben mindössze 28 perc alatt győzte le 21:15, 21:12-re az osztrák Katrin Neudoltot a szlovén nemzetközi tollaslabda verseny első fordulójában az Érdi VSE játékos-edzője, Kőrösi Ágnes.

Az Európa-bajnokságon nyolcaddöntőig jutó Kőrösi Ágnes a kontinensviadalon elért eredményének köszönhetően 13 helyet javított a világranglistán, így a szlovén viadalt már a 133. helyről várta a világ egyik legjobb süket sportolójának tartott Katrin Neudolt ellen, aki jelenleg 276. helyen áll a világranglistán.

Kőrösi azonban nem adott esélyt ellenfelének, bár egészen 9:9-ig fej-fej mellett haladtak, innen az érdi sportoló tudott meglépni, aki az első szettet 6 ponttal, 21:15-re nyerte meg.

A második játszmában ugyan Kőrösi hamar nagyobb előnybe került, de hiába vezetett már 11:6-ra is, Neudolt 12:12-nél egyenlített. Kőrösi ezután viszont megtörte az osztrákot és zsinórban 9 pontot szerezve 21:12-re húzta be a játszmát és 28 perc alatt 2:0-ra a mérkőzést.

Kőrösi Ágnes a második fordulóban május 21-én, 16 óra után a világranglista 308. helyén álló ukrán Polina Buhrova ellen ragad ütőt.