A közreműködők a többi között a trükkös és az alkalmi lopások, a nyitva felejtett gépkocsik, a gépkocsifeltörések és a lakásbetörések elkerüléséhez nyújtanak segítséget, és különféle biztonsági rendszerekről is tájékoztatást adnak a „Házhoz megyünk” elnevezésű kitelepüléseken. A program népszerű, a megszólítottak többsége kedvezően fogadja a tájékoztatást.
Szatmáriné Berczi Dolóresz bűnmegelőzési főtanácsadó az Érd Médiacentrumnak elmondta, hogy a tavaszi időszakban a katalizátor lopásokra kell a legjobban felhívni a figyelmet, de továbbra is népszerű az unokázós csalás a bűnözők körében.
A katalizátor lopással kapcsolatban megtudtuk, azért népszerű az eltulajdonítása, mert használtan is jó áron lehet túladni rajta (akár külföldre is), továbbá mert nemesfémeket (platinát, ródiumot és palládiumot) tartalmaznak. Egy-egy katalizátorban pár grammnyi platina található, ennek nagysága a motor hengerűrtartalmától függ. Régebben a magas építésű autók, egyterűek, terepjárók, kisteherautók voltak elsősorban veszélyben, mert azok alá könnyebb befeküdni. A dízel és turbódízel motorral szerelt kisteherautók különösen kedvelt célpontnak számítanak a mai napig, de egyetlen autótulajdonos sem érezheti magát 100 százalékos biztonságban a katalizátor-tolvajoktól. Egy drágább autó kipufogó rendszere akár millióba is kerülhet. Nyáron és tavasszal megnő a kereslet a katalizátorok iránt, olyankor megnő az ilyen típusú lopások száma is. Külföldre pedig azért viszik ezeket, mert itthon nem tudják belőlük kivonni a nemesfémeket.
A bűnmegelőzési főtanácsadó azt mondta, ha lehetséges, mindig parkoljunk jól megvilágított területen, olyan hely közelében, ahol könnyen meghallják, ha matatnak a kocsi körül. Ha pedig van személyes garázsunk, akkor mindig tartsuk ott az autódat. Ezen felül érdemes olyan riasztót beszereltetni a kocsiba, ami emelésre is jelez, mert gyakori az autók oldalra borítása is, az ilyen lopásoknál.