210507_erd_kkc_3

Női kézi: 10-zel is vezetett, de ikszelt a Kisvárdával az ÉRD

Izgalmas mérkőzésen az első félidőben egy remek időszak után már 10 góllal is vezetett a Kisvárda elleni, már szurkolók előtt rendezett hazai mérkőzésén az ÉRD, de a fordulás után a vendégek visszajöttek a meccsbe és őrült hajrában végül 30–30-as döntetlennel végeztek a felek.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően nagyon egymásnak feszült az ÉRD és a Kisvárda az NB I 22. fordulójában. Már az első percektől kezdve tapintható volt a feszültség és az izgalom, de ez egyben koncentrációt is adott a játékosoknak. A kezdeti lendület után az ÉRD hibázott bele előbb, melyet ki is használt a Kisvárda, amely egészen 9–8-ig lépéselőnyben volt. A 14. percben azonban egyrészt Györkös Rebeka is úgy gondolta, lehúzza a rolót, másrészt támadásban is elkapták a fonalat Kiss-Walfisch Mercédeszék. Innentől kezdve Bakó Botond két időkérése ellenére is egy 11–0-s rohamot produkált az ÉRD és a a 27. percben már 10-zel vezetett (19–9), végül 19–10-es előnnyel fordulhatott.

A második félidő azonban egy 4–0-s várdai rohammal indult, Király Réka ugyan megtörte ezt, de a vendégeket nem, akik Dana Abilda hibáit kihasználva gyors gólokkal egészen 22–20-ig zárkóztak a 40. percre. Sőt, az újabb bizonytalanságokat meg is büntette a Kisvárda, amely a játékrész derekán Szabó Nina révén egyenlített is (23–23).

Fordítani viszont már nem tudott a Kisvárda, majd az ÉRD újult meg és lépett el 27–24-re.

Az utolsó 5 percre érkezve Siska Pálma ugyan egyenlített (28–28), de Király Réka gyors válaszával továbbra is az ÉRD volt lépéselőnyben. Más kérdés, hogy ezzel nem tudott élni a házigazda és előbb Udvardi Laura egyenlített, majd Siska Pálma révén az utolsó percben már a Kisvárdánál volt az előny, miközben az ÉRD még emberhátrányba került.

Horváth Roland 35 másodperccel a vége előtt kért időt, amely után Kiss-Walfisch Mercédesz átlövése utat talált Pásztor Bettina kapujában, kialakítva ezzel a 30–30-as végeredményt.

Az ÉRD legközelebb május 12-én, szerdán, 16 órától a Boglári Akadémia-SZISE vendégeként folytatja a bajnokságot.

Női kézilabda NB I, 22. forduló
ÉRD–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 30–30 (19–10)
Érd, ÉRD Aréna, 300 néző. V.: Sándor L., Szikszay
ÉRD: Györkös – KIRÁLY R. 6, Mód 1, Szabó K. 4, Paróczy 4, KISS-WALFISCH 11 (2), Fekete B. 2
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Sztankovics 2, Csáki, Abilda.
Edző: Horváth Roland
KKC: Pásztor – Udvardi 5 (1), HABÁNKOVÁ 5, Szabó N. 5 (1), Dombi L. 4, Mészáros-Mihálffy 3, Milosevic 1
Csere: Mátéfi (kapus), SISKA 6, Termány 1, Bouti, Dombi K.
Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3. 9. p.: 5–6. 18. p.: 12–9. 27. p.: 19–9. 33. p.: 19–14. 42. p.: 22–21. 49. p.: 27–24. 56. p.: 28–28. 59. p.: 29–30.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1