Megint második helyen az érdiek

A március 1. 8 óráig beérkezett adatok alapján 38 érdi futó 752 140 méter tett meg a Yours Truly futás februári állomásán, így az érdiek a hazai listán ismét második helyen végeztek Püspökladány mögött. Összesítésben is második lett Érd 85 futóval és 1 651 453 méterrel.

Február 28-án idén másodszor tartották meg a finn kezdeményezésű Yours Truly futást. Ezt a szabadidős „versengést” jellemzően a versenyszezonon kívül, januárban és februárban rendezik meg.

A járványhelyzet miatt az esemény érdi szervezői azt kérték a résztvevőktől, mindenki egyénileg, vagy maximum minimális csoportokban teljesítse az általa kitűzött távolságot.

A Yours Truly januári eseményén a 47 érdi induló átlagosan több mint 19 kilométer tett meg, ezzel Érd Esztergom mögött, Püspökladány előtt végzett második helyen.

A februári eseményen 38 érdi tett kilométereket a közösbe. Négyen – Földi Mátyás, Kisucky Attila, Muk András és Varga Szilvia – 50 kilométer teljesítettek, heten 36 és 25 km közötti távot tettek meg, míg hárman vállalkoztak a féltávra, azaz a 25 kilométerre. Rajtuk kívül pedig további 24-en  25 és 5 kilométer közötti távolságot tettek a közösbe.

Az eddig feltöltött adatok alapján a 38 érdi résztvevő ezúttal 752 140 méter tett meg, azaz átlagosan felülmúlták a januári teljesítményt. Akkor 19 134, ezúttal 19 793 métert tettek meg „átlagosan” az érdiek.

Ezzel Érd az országos listán februárban második lett a 83 futót mozgósító és 1228 kilométert megtevő püspökladányiak mögött, de a 46 indulót felvonultató kiskunfélegyháziak előtt.

A Yours Truly 2021-es eredményei alapján Érden futották a második legnagyobb távolságot, (85-en több mint 1651 kilométert), hiszen az élen Püspökladány végzett 144 indulóval és több mint 2040 kilométerrel.