Elsőként az életkort említette. Kiemelte: a betegség miatt Magyarországon elhunyt nők átlagéletkora 81 év, a férfiaké 77 év, azonban a főorvos tud olyan 102 éves emberről is, aki maradványtünetek nélkül gyógyult fel, sok idős ember pedig tünetmentesen, vagy rendkívül enyhe tünetekkel vészelte át a betegséget.
Gyermekeknél a betegség ritkán súlyos lefolyású, a halálozás extrém ritka.
Veszélyben vannak a szív- és érrendszeri betegek, a koronária-betegek, a szívritmus.zavarban, érelmeszesedésben szenvedők, az infarktuson átesettek.
Idős, beteg emberek többször sokféle társbetegségben, köztük hipertóniában szenvednek. Tudni kell: a magas vérnyomás önmagában nem jelent rizikófaktort. Egy jól beállított magas vérnyomásban szenvedő középkorú ember nem lesz jobban veszélyeztetett, mint más – hangsúlyozta Szlávik János, hozzátéve: tévhit, hogy a leggyakrabban használt vérnyomáscsökkentő súlyosbítja a betegség lefolyását.
A tüdőbetegek nagyobb veszélynek vannak kitéve, és az asztmásoknak is vigyázniuk kell magukra. A vesebetegek – különösen a krónikusan dializáltak – szintén nagy veszélynek vannak kitéve. A vírus ugyanis nem csak a tüdőt támadja meg: különböző véralvadási zavarokat okozva betegséget idézhet elő a vesékben, a szívben, az agyban, a májban.
Az inzulinnal kezelt cukorbetegek sokkal nagyobb veszélyben vannak, mint a tablettát szedők.
Az immunszupresszív terápiában részesülő, illetve a sugárkezelésnek kitett daganatos betegeknek szintén nagyon vigyázniuk kell magukra.
Az extrém elhízás azért probléma, mert a lélegeztetésük rendkívül nehéz – tette hozzá a főorvos.
Az AIDS-betegség és a HIV-fertőzés önmagában nem rizikófaktor.