Tollaslabda: Sárosi Laura norvégiai bronzzal ünnepelt

Bronzérmet szerzett női egyesben a norvégiai Sandefjordban rendezett tízezer dollár összdíjazású nemzetközi pontszerző versenyen az érdi olimpikon tollaslabdázó, Sárosi Laura.

Néhány hete a legjobb nyolc között zárt a budaörsi magyar bajnokságon Sárosi Laura, aki a tokiói olimpia előtt sorra járja a világ pontszerző versenyeit. Most sem várt könnyű feladat rá, hiszen a norvég eseményre 28 ország közel 250 sportolója nevezett. Az Érdi VSE-ben és a Batthyány Sportiskolai Általános Iskolában nevelkedő olimpikon a sandefjordi versenyen könnyed győzelemmel kezdte meg szereplését női egyesben: két szettben, 38 perc alatt verte 21:17, 21:13-ra a dán Sophia Grundtvigot.

Ezt követően a másik dán, Sia Emelie Berg már jobban megszorongatta a 27. szülinapját november 11-én ünneplő Sárosit, hiszen az első játszmát 21:17-re meg is nyerte, de a 47 perces mérkőzés következő két játszmájában egyértelműen a magyar volt a jobb: a második felvonást 21:16-ra, a harmadikat 21:11-re nyerte meg.

A legjobb nyolc között az indiai Prashi Joshival találkozott a magyar tollaslabdázó. Az ötödik kiemelt ellenfél meglepetésre az első szettet 21:11-re megnyerte, de Sárosi Laura nem akadt meg, a második felvonást 21:12-re, a harmadikat 21:17-re tudta megnyerni, ezáltal a legjobb négy közé jutott.

Az elődöntőben az az első kiemelt kínai Thuy Linh Nguyen következett, aki egy héttel korábban, Budaörsön ezüstérmet szerzett. A 21 esztendős ázsiai első kiemeltként esélyesebbnek számított a harmadik kiemelt Sárosival szemben, melyet a pályán is megmutatott, s 32 perc alatt 21:10, 21:11-re múlta felül magyar ellenfelét, aki így a dobogó legalsó fokára állhatott fel.