A kamarateremben moccanni nem lehetett, olyan sokan eljöttek a Lukin tanárainak koncertjére, főleg a kollégák és a növendékek, valamint azok szülei közül.
Szabóné Bán Ildikó intézményvezető elárulta, hogy a tanárok nagyon lelkesen készültek a hangversenyre, az elmúlt hetekben a tanítás melletti szabadidejük nagy részét a próbákra fordították. Az igazgató hozzátette, jó munkaközösség alakult ki a zeneiskolában, ami természetesen nemcsak az előbb említett próbáknak és munkának köszönhető, a zenészeknek már-már rutin az, hogy együtt, közösen dolgozzanak.
– A zenészek között nagy az összetartás, hiszen gyerekkoruktól kezdve, azaz attól a perctől fogva, hogy hangszert vettek a kezükbe, megszokták az együttzenélést, azt, hogy ilyenkor figyelni kell a partnerre, és a partner is figyel ránk – magyarázta Ildikó.
És ez meg is látszott, azaz hallatszott az előadáson, melyben ezúttal nemcsak a klasszikus darabok, de egy meglepetés jazz is helyet kapott.
A koncert házigazdája Endrődi Hajnalka volt, aki minden egyes fellépő előtt röviden ismertette a közönséggel a felcsendülő zenedarab keletkezésének hátterét. Így mélyebb betekintést nyerhettünk például a nem zenész körökben ismeretlenebbnek számító Corelli, barokk zenész életébe is, akitől a Krisztina, svéd királynőnek ajánlott triószonátát játszották el zongorán és két hegedűn a pedagógusok. Felcsendült a Debussy mellett a múlt század elejének legnagyobb francia zeneszerzőjének számító Fauré Fantasie-je is fuvolán – zongora kísérettel. De persze Mozart, Kodály és Bartók darabjai sem hiányozhattak a repertoárról.
A koncertet a There Will Be Another You című, eredetileg egy musicalben szereplő zeneszám zárta, amit a Szepesben egy egykori Lukin-növendékből lett fiatal és lelkes tanár, Rozbora Ádám adott elő szárnykürtön Pohl Nándor zongorakíséretében. Ádám nem ismeretlen a közönség számmára, hiszen szeptemberben az Érdi Jazz Fesztiválon is felléphetett egy különleges formációban, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem nagy tehetségeként. Így szájából, azaz szárnykürtjéből abszolút hitelesen és ősi erővel törtek fel a Chat Bakerrel világhírűvé vált dallamok. A közönség soraiban üldögélő zenészpalánták rajta keresztül végül azt is megtapasztalhatták, hova lehet eljutni sok-sok évi gyakorlással és kitartással a zene világában.