Vízilabda: megszorongatták és legyőzték az éllovast

Szoros mérkőzést vívott a házigazda és listavezető BVSC-Zuglóval a Budapesti Honvéd SE érdi szakosztályának serdülő együttese, míg a gyermek korosztályú érdiek legyőzték az éllovas UVSE-t.

A BHSE-Érd serdülő (2003-as születésű) együttese az első fordulóban szabadnapos volt, így csak a második körben kezdődött meg számára az új idény a budapesti bajnokság alapszakaszának B-csoportjában. Fazekas Márton tanítványai rögtön az éllovas BVSC vendégeként mérhették fel tudásukat.

A mérkőzésen a vezetést a BVSC szerezte meg, amely után az érdiek kétszer is egyenlítettek, de a házigazda egygólos előnnyel zárta az első negyedet. Azonban a második nyolc percet 3–1-re már az érdiek nyerték, akik így előnnyel érkeztek a nagyszünetre.

A fordulás után viszont a BVSC is hasonló játékrészt produkált a harmadik negyedben, mint az érdiek a másodikban (1–3), így hiába alakult szorosan a mérkőzés vége, a BHSE-Érd egy góllal, 11–10-re kikapott.

Az érdiek gyermek együttese pedig a Hajós uszodában az UVSE második csapatával találkozott, amely az első fordulóban kiütéses sikerével a tabella élére állt.

Az érdiek remekül kezdték a mérkőzést, hiszen Farkas Szilárd két góllal nyitott, amely után ugyan az UVSE fordítani tudott, de a második negyedet két góllal nyerte a Honvéd.

A fordulás után ismét visszajött a meccsbe az UVSE, de a hajrá az érdieknek sikerült jobban és végül 9–6-ra győztek.

Budapesti Serdülő Fiú Bajnokság, Alapszakasz, B-csoport, 2. forduló, Szőnyi út
Budapesti Honvéd SE-Érd–BVSC-Zugló 10–11 (2–3, 3–1, 1–3, 4–4)
A BHSE-Érd gólszerzői: Magyar Kristóf 3, Szalay Előd, Török Regő 2-2, Rényi Péter, Horváth Gergely, Simon Richárd 1-1

Budapesti Rusorán Péter Gyermek II. fiú bajnokság, Alapszakasz, B-csoport, 2. forduló, Hajós uszoda
UVSE II–Budapesti Honvéd SE-Érd 6–9 (3–2, 0–2¸ 2–2¸ 1–3)
A BHSE-Érd gólszerzői: Farkas Szilárd 5, Szabó Bálint 2, Bereczki Erik, Gáspár Bence 1-1