Úszás: ígéretes kezdés a serdülő ob-n

Csulák Lia 200 méter pillangón, Jankó Donát pedig 100 méter mellen állhatott dobogóra az úszók kecskeméti országos bajnokságának nyitó napján.

Ahogy Magó Gábor, az Érdi Úszó Sport Kft. vezetőedzője fogalmazott a serdülő ob-val kapcsolatos elvárásokról, arra egyre inkább választ kapunk. A vezetőedző korábban elmondta, a verseny fog választ adni arra, hogy tanítványai számára mennyire sikerült a formaidőzítés.

Nos, ezt már az első napon megmutatták Csulák Liáék, hiszen a még gyermek korosztályú Ángyán Máté és Őri Rebeka is második, azaz összesítésben tizedik lett 100 méter háton a B-döntőben. Érdekesség, hogy mindkét érdi két századot faragott egyéni csúcsából.

Csulák Lia és Tohl Patrik pedig 200 méter pillangón verekedte be magát az A-döntőbe. Csulák itt jelentősen, 3,52 másodperccel javította meg eddigi rekordját, amellyel bronzérmes lett! Tohl Patrik azonban elmaradt legjobbjától és végül hatodik helyen ért célba.

Ellenben a nap másik érdi érmese, Jankó Donát is csúcsot döntött, hiszen 100 méter mellen 52 századdal javított rekordján, ezzel Csulák Liához hasonlóan a dobogó legalsó fokára állhatott fel.

Az érdiek 4×100-as mix gyorsváltója – Pigler Attila, Ángyán Máté, Csulák Lia. Őri Rebeka összetételben – az előkelő, tizenegyedik helyet szerezte meg.

Ángyán Máté 50 méter gyorson beállította rekordját, Vári Marcell ugyanebben a számban nyolc századnyit faragott csúcsából, míg 100 mellen másfél másodperccel úszott jobbat, mint pályafutása során bármikor.