Floorball: kikaptak Érden a magyarok

Felkészülési mérkőzést vívott szombaton a Batthyány Sportiskolai Általános Iskola tornacsarnokában a magyar és a szlovén felnőtt férfi floorball válogatott, melyet nyugati szomszédaink nyertek 8–6-ra.

Nem kellett sokat várni az első gólra, miután 48 másodperc után Blaz Tomc révén előnybe kerültek a szlovénok, de az egyenlítés sem maradt el sokáig, hiszen bő másfél perccel később Németh Richárd is eredményes volt, ezt követően fordítottak is a mieink, de erre a szlovénok is hasonló gyorsasággal válaszoltak. Ezután viszont az első harmadban már csak Szlovénia volt eredményes, ráadásul még háromszor (2–5).

A következő felvonás kiegyenlített mérkőzést hozott, a magyaroktól Pfneiszli Péter, a szlovénoktól Dolenc Urban volt eredményes (1–1), így hiába nyerte meg a záró felvonást 3–2-re a magyar csapat, így is 8–6-os vereséget szenvedett.

Egy nappal később Komáromban is találkoztak egymással a felek, ahol szintén a szlovénok nyertek, ám itt csak hosszabbítás után 8–7-re.

Felkészülési mérkőzés
Magyarország–Szlovénia 6–8 (2–5, 1–1, 3–2)
Gól: Németh R. (2.), Harangozó (6.), Pfneiszli (34.), Müller J. (45., 60.), Rácz D. (55.), ill. Tomc (1., 55.), Stanonik (7., 13.), Bizjak (12.), Casar (14.), Dolenc (32.), Ferlan (60.)