Balassa úr 1984 óta él Érden, feleségével. Két felnőtt gyermeke és egy unokája van.
– Voltam én minden, gyermekkoromban még kanász is. Világosítóként kerültem 1958-ban a Magyar Jégrevühöz, onnan vittek el katonának. Miután visszajöttem, vettem egy használt korcsolyát, lementem a jégre én is. A többiek, velem egyidős fiatalok, biztattak, hogy fog ez menni – emlékezett vissza Balassa Endre. A kezdeti próbálkozásokból életre szóló karrier lett: bekerült a férfikarba, a Jégrevü megszüntetése után külföldön folytatta pályafutását, szintén korcsolyázó feleségével. Még ötvenévesen is hívták szerepelni.
Balassa úr számtalan érdekes epizódot elevenített fel életéből a köszöntő látogatás során. Nemcsak a hivatása, a hobbija is különleges volt: a vitorlázó repülés, amit tizenhat éves kora óta űzött. Ma már a kert művelése, a ház körüli munkák töltik ki a szabadidejét. Jóban van a szomszédjaival, sok jó ismerőse van a környéken, így nem unatkozik, és bár betöltötte a nyolcvanat, még autót is vezet.
– Ahhoz, hogy ez a város idáig eljutott, benne van minden idős embernek a munkája, az a „tégla”, amit hozzátett városunk felépítéséhez. Hálásnak kell lennünk ezért. Fontos, hogy a közösség megbecsülje az időseket, hiszen a hosszú életük során felhalmozott tapasztalatuk felbecsülhetetlen értéket jelent – hangsúlyozta Kopor Tihamér, mitán átadta a finomságokat tartalmazó ajándékcsomagot, és T. Mészáros András polgármester jókívánságát az ünnepeltnek.