A Szepes Gyula Művelődési Központban mutatkozik be a pátyi Kádár család, akiknek tagjai egytől egyig hihetetlenül tehetségesek. A családfő Kádár Ferenc ráadásul már többször dolgozott Érden.
Mikor még ipari terület volt nem sokan vágytak volna a közelébe sem. Manapság viszont a környék egyik kedvelt kirándulóhelye. A Diósdi kőbányában jártunk.
Kedden délelőtt matematika tantárggyal folytatódott az idei érettségi. Az Érd Tv stábja a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban járt.
Hogy milyen volt egykoron május elseje, a munka ünnepe? Mondja el az, aki ott volt!
A cseh Kolín lett Érd új testvérvárosa, az erről szóló megállapodást pénteken Érden, a Polgárok Házában írta alá a két város polgármestere.Csőzik László gyümölcsöző testvérvárosi kapcsolatot remél, mely nem csak arról szól majd, hogy a polgármesterek elutaznak egymáshoz.
Április 28-án, csütörtökön, délután fél négy és fél hat között facsemetét oszt a főtéren az önkormányzat, az Elvira majorral való együttműködésnek köszönhetően. Személyenként 2-2 fát tudnak adni, ezek alma-, meggy-, cseresznye-, kajszi-, szilvacsemeték.
Renáta és férje már évek óta próbálkoztak gyermekvállalással. Eleinte természetes, majd mesterséges úton, végül négy évnyi várakozás után végre megfogant a magzat. Hatalmas volt az öröm, de az egyik vizsgálaton aztán olyat mutatott az ultrahang, amit még az orvosok is csak nagyon ritkán látnak.
Arany János Hídavatás című költeménye ihlette Puha Ferenc „Ez már babám a szubmélység” nevet viselő kiállítását, melyhez feLugossy László írt szöveget a 22 festményhez. Szeged után az Érdi Városi Galériában április 14-ig tekinthető meg a tárlat.
Dr. Bősz Anett és Szél Bernadett, az Egységben Magyarországért Pest Megye 1-es és 2-es számú választókerületének országgyűlési képviselő-jelöltje, illetve Wittinghoff Tamás és Csőzik László budaörsi és érdi polgármesterek tartottak közös fórumot a budaörsi termelői piacon az ellenzék programjáról.