Jégkorong: a bronzért csatázhat a Kárpáti Farkasok

Nem bírt a Budapesti Jégkorong Akadémiával és így nem csak a második mérkőzést, hanem a párharcot is elveszítette a Kárpáti Farkasok az U16-os jégkorongbajnokság elődöntőjében.

Az alapszakasz negyedik helyén végző Kárpáti Farkasok az U16-os bajnokság negyeddöntőjében a Vasas SC elleni párharcot meccshátrányból fordítva nyerte meg 2–1-re, amely után a döntőbe jutásért a Budapesti Jégkorong Akadémiával kellett az egyik fél második győzelméig tartó párharcot vívnia David Minárik tanítványainak.

Az érdiek az elődöntő első mérkőzésén, múlt szerdán bár vezettek a Kisstadionban, de a BJA jó játékkal fordított és nyert 4–1-re. Ezt követően a felek a második mérkőzést az Érdi Jégcsarnokban vívták vasárnap, ahol a házigazda Farkasok már nem tudta megnehezíteni a fővárosiak dolgát, akik 6–0-s győzelemmel nyerték meg 2–0-ra a párharcot és jutottak fináléba.

A Kárpáti Farkasok ugyan nem jutott döntőbe, a harmadik helyért az Újpesti Jégkorong Akadémia és az Ifj. Ocskay Gábor JA párharcának vesztesével vívhat meg. Ennek az összecsapásnak két mérkőzés után 1–1 az állása.

U16 jégkorong bajnokság, elődöntő, 2. mérkőzés
Kárpáti Farkasok–Budapesti Jégkorong Akadémia A 0–6 (0–1, 0–2, 0–3)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Budapesti Jégkorong Akadémia javára

Az U14-es korosztályban is a helyosztókon szerepel a Kárpáti Farkasok, ahol az első csapat az 5-12. helyért játszik összesen hét mérkőzést, melyek közül hétvégén a harmadikon léptek jégre az érdiek, akik 10–2-es vereséget szenvedtek az FTC-Telekom otthonában.

U14, 5-12. helyért, 2. forduló
FTC-Telekom–Kárpáti Farkasok 10–2 (6–0, 1–1, 3–1)
A Kárpáti Farkasok gólszerzői: Lázár I. (25. perc), Tóth F. (55. p.)

Az U12-esek a kék bajnokságban a MAC Budapesttel, a pirosban pedig a Szigeti Bikákkal csaptak össze. Az U10-eseknél sárga tornát rendeztek az Érdi Jégcsarnokban a házigazda Kárpáti Farkasok mellett a KMH, a GP-Szegedi Vízmű és a Budakalászi Vidrák részvételével, míg az U8-asok vasárnapi – ugyancsak érdi – tornáján a Farkasok az Ifj. Ocskay Gábor JA-val, a Szigeti Bikákkal és a Jégkert SE-vel vívtak meg.