Úszás: Ángyánnak már minden éremből van egy

Az első napon nyert arany- és a másodikon szerzett bronzérem után a harmadikon ezüstérmet is szerzett a debreceni serdülő országos bajnokságon az Érdi Vízisport Kft. korosztályos válogatott úszója, Ángyán Máté. Az érdiektől még Tohl Dániel 200 háton, Bencsik Emil pedig 200 mellen B-döntőzhetett.

A 200 méter pillangó megnyerése és a 200 vegyesen elért bronzérem után sem állt le Ángyán Máté, hiszen a Debreceni serdülő ob harmadik napján 400 vegyesen 4:33,90-es idővel második helyen csapott a célba a kaposvári Kováts Alex mögött.

Rajta kívül az érdiek közül a délutáni programban Bencsik Emil 200 méter mellen B-döntőzött és egyéni csúcsán két tizedet faragva lett nyolcadik, míg Tohl Dániel 200 háton ugyancsak a B-döntőben úszta meg eddigi legjobbját, és 2:14,89-es idejével másodikként érte a falat.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

Az Érdi Vízisport Kft. eredményei a országos serdülő bajnokság 3. napján
Ángyán Máté (2005):
400 m vegyes 2., 4:33,90
Bencsik Emil Henrik (2005): 200 m mell B-döntőben 8., 2:35,05; 400 m vegyes 11., 4:48,23
Jánosi István Márk (2005): 200 m hát 37., 2:30,84, 100 m gyors 60., 0:58,07
Poteczin Dániel (2006): 100 m gyors 35., 0:56,18, 400 m vegyes 15., 4:58,58
Pozsonyi Kitti (2006): 100 m gyors 43., 1:02,86, 400 m vegyes 11., 5:16,55
Simon Korina (2007): 200 m hát 20., 2:30,09
Tohl Dániel (2005): 200 m hát B-döntőben 2., 2:14,89