Női kézi: a Mosonmagyaróvár hamar eldöntötte az ÉRD elleni meccset

Végig vezetve nyert az ÉRD ellen a női kézilabda NB I 2. fordulójában a Motherson Mosonmagyaróvári KC. Horváth Roland együttese már a 16. percben tízgólos hátrányban volt és bár a második félidő közepén ezt négyre csökkentette, így is 35–26-os vereséget szenvedett.

Nem várt könnyű feladat az ÉRD-re a női kézilabda NB I második fordulójában, hiszen Horváth Rolandék az előző idény bronzérmeséhez, a Mosonmagyaróvárhoz látogattak, amely a nyár folyamán tovább erősödött. Horváth Roland ugyan Király Rékára, Zimek Krisztinára és Mézes Laurára továbbra sem számíthatott sérülés miatt, de Landi Gabriella sem volt keretben, ellenben bemutatkozott az együttesben Pécsi Villő, aki a szezonkezdet előtti napokban érkezett  Érdre. A 18 éves jobbszélső az előző szezont Kecskeméten töltötte, de a szintén NB I/B-s Szent István SE-től vették kölcsön az érdiek.

A találkozót a házigazda Mosonmagyaróvár kezdte jobban, hiszen rögtön 4–1-re lépett meg, amely után Horváth Roland rögtön időt kért, de az emberhátrányba kerülő ÉRD nem tudott közelebb kerülni. Sőt, amíg az érdiek támadásai rendre technikai hibákkal vagy pontatlan befejezéssel végződtek, addig a hazaiak góljaikat könnyedén szerezték, így Stranigg Zsófia hétméteresével már a 17. percben tíz góllal vezetett a Mosonmagyaróvár (14–4).

Innentől kezdve bár feljavult az ÉRD támadójátéka, de védekezése továbbra sem működött, így a szünetig csak egy góllal tudta csökkenteni hátrányát (22–13).

A második félidő elején bár Mistina Kitty négyszer is védett hazai részről, a Lajta-partiak támadásban egyre többször hibáztak bele, ezt kihasználva pedig a félidő derekára négy gólra olvasztották a különbséget Kopecz Barbaráék (26–22).

Gyurka János időkérése után viszont a hazaiak ismét elkapták a fonalat és jó hajrájuknak köszönhetően – többek között egy 5–0-s rohamnak – végül visszaállították a félidei különbséget és végül 35–26-ra legyőzték az ÉRD-et.

Fekete Bozsanáék legközelebb szeptember 22-én, szerdán 18 órától az FTC-Rail Cargo Hungariát látják vendégül az ÉRD Arénában, majd egy héttel később, 29-én, szintén 18 órakor az Alba Fehérvár KC vendégeskedik Érden.

Női kézilabda NB I, 2. forduló
Motherson-Mosonmagyaróvári KC SE–ÉRD 35–26 (22–13)
Mosonmagyaróvár, UFM Aréna, 900 néző. V.: Sándor I., Szikszay
MKC: Szemerey – Kojics 5, Lancz 3, TÓTH G. 7, Konecná 2, TÓTH ESZTER 5, Hajtai 2
Csere: Mistina K., Soltész (kapusok), PÁSZTOR N. 4, Kovács P. 2, Stranigg 3 (3), Aszanin 1, Mihály P., Csekő, Török R. 1
Edző: Gyurka János
ÉRD: Györkös – Csáki 3, Mód 3, Szabó Kitti, Paróczy 6 (3), Kopecz 5, Fekete B. 2
Csere: Kántor 1, Hadfi (kapusok), Sztankovics 1, Vukajlovics 5, Abilda, Monori, Horváth D., Pécsi, Kiss Dorottya
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–1. 12. p.: 10–2. 16. p.: 14–4. 25. p.: 18–10. 30. p.: 22–13. 39. p.: 24–18. 46. p.: 26–22. 52. p.: 29–24.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3