November 30-ától karácsonyi díszbe és hangulatba öltözik a Főtér, ahol korizással, forralt borral vagy forró csokival, kürtőskaláccsal és sok-sok zenével lehet a közelgő ünnepre hangolódni. Szombaton 15 órakor nyit a jégpálya, 16 órakor Mikola Péter ad koncertet. További programok a cikkben!
Tartalom flag-ek: Jobbfent
A Túzok és a Zsolt utca burkolásával a héten befejeződött a tavalyi útfelújítási program. Hogy idén milyen felújításokra, javításokra számíthatunk, arról Somogyi Tamás, az ÉKFI megbízott intézményvezetője beszélt az Érdi Újságnak.
Az Érdi Települési Értéktár Bizottság egyhangú döntése értelmében bekerült a helyi értéktárba az Elvira major és az ott folyó szakmai, génmegőrző, kutató, nemesítő és szaporító tevékenység. Sőt, a bizottság javasolta az Elvira felterjesztését a megyei értéktárba is.
A héten elkészül a zajvédő fal és a korlátok is a Hárosi M0-ás hídon - tájékoztatott a Magyar Építők.
Remek hétvégét tudhat maga mögött a Masters Sportegyesület. Az érdi akrobatikus rock and roll táncklub hat csapata és két párosa lépett fel a helyi rendezésű Magic Magyar Bajnokságon, összesen öt dobogós helyezést elérve.
Valahonnan – valahová címmel nyílt fotótárlat a művelődési központban Szabó Márta székesfehérvári fotóművész munkáiból. A megnyitón Niksz Gyula fotográfussal közösen próbáltuk kideríteni, hogy honnan indult és hová tart maga az alkotó, aki eddigi munkásságából adott ízelítőt válogatásával.
Érd nagy. Ezt leginkább azok tudják, akik gyakran kénytelenek a város egyik feléből a másikba menni. Vagy fordítva. Egyesek szerint egy örökkévalóság eljutni az Iparos utca végéből Ófaluba, a Téglagyárhoz. Mások szerint meg teljesen fölösleges. Miért is menne az ember az Iparosból Ófaluba?
Olyan kevés hal van jelenleg hazánkban, amire még nem volt példa, ezért leállították az exportot, hogy a belföldi piac igényeit kielégítsék. A halak számára gondot okoz, hogy a kormoránok annyi halat hordanak el, mint a teljes magyar horgászfogás.
A Semmelweis Egyetem rektora szerint hamarosan egy kávézó teraszára is kiülhetnek azok, akik megkapták az oltást, vagy átestek a fertőzésen. Jól a cél a 2,5 millió vakcina mielőbbi beadása, de százszázalékos biztonságban akkor lennénk, ha ötmillió embert sikerülne beoltani.
Miután szombaton részletesebb tájékoztatás és szervezés nélkül elkezdték két oltóponton a kismamák és a várandósok beoltását, a családokért felelős tárca nélküli miniszter megszólalt. A továbbiakban csak azokat a oltják, akik beutalóval és várandósgondozási kiskönyvvel érkeznek és regisztráltak.