Múlt héten meghibásodott egy elektromos vezeték a felújítás alatt álló Tündérkert óvodában. Emiatt két nap szünetet rendelt el az intézményvezető. Kedden azonban már a megszokott rendben látogathatták a Tündérkert ovit a gyerekek – jelentette be T. Mészáros András polgármester szerdai sajtótájékoztatóján.
Tartalom flag-ek: Fontos
Vasárnap 17 órakor az ÉrdMost Facebook oldalán közvetítjük, ahogy Csőzik László polgármester meggyújtja az adventi koszorú első gyertyáját, a hit lángját, amely most, amikor a világban tombol a koronavírus, különös jelentéssel bír. A városvezető szimbolikusan az ünnep fényeit is felkapcsolja.
25 éve jött létre a Fészek Gyermekvédő Egyesület, a születésnapot pedig a Duna Palotában ünnepelték különleges programokkal. A rendezvény háziasszonya Szily Nóra volt, a főszerepben pedig az emlékek, a közös élmények és az a sok-sok gyermek és nevelőszülő állt, akiknek az elmúlt években a Fészek vált az otthonukká.
Ezen a hétvégén, vagyis az adventi időszak kezdetén ismételten adománygyűjtést szervez a Magyar Élelmiszerbank Egyesület és a városi Szociális Gondozó Központ. A gyűjtés során tartós élelmiszereket várnak, amiket a helyi rászorulók közt osztanak szét, ezzel talán szebbé téve a karácsonyukat.
" Minden emlős ezen a bolygón ösztönösen természetes egyensúlyra törekszik a környezetével, kivéve Magukat Embereket...
Koronavírus szűrőpontként funkcionál az érdi mentőállomás a Sárd urcában. Az Országos Mentőszolgálat tehermentesítése érdekében az ország több pontján is ambuláns koronavírus-mintavételi pontot állítottak fel, ahova a koronavírus-gyanús betegeket irányíthatja a háziorvos.
Georg Spöttle biztonságpolitikai szakértő tartott előadást a Pest megyei és az Érdi Fidelitas vendégeként a Parkvárosi Közösségi Házban múlt héten csütörtökön telt ház előtt. Spöttle beszélt a közbiztonság, a párhuzamos társadalmak és az integráció kérdéseiről a migrációval kapcsolatban.
Az ország összes postáján elsőbbséget biztosítanak a kiszolgálásban a 65 év felettieknek a nyitást követő egy órában november 27-től. A Magyar Posta az időseknek azt javasolja, hogy közvetlenül nyitás után érkezzenek, a többi ügyfelétől pedig türelmet kér.
A koronavírus és a digitális oktatás ellenére, a VMG 2020-ban végzett diákjai kiemelkedően nagy számban nyertek felvételt az ELTE-re, ezért az egyetem Eötvös-emlékéremmel jutalmazta a pedagógusok oktató-tehetséggondozó tevékenységét.
A koronavírus okozta gazdasági válság begyűrűzött a Lea Otthon mindennapjaiba is, ahová a családon belüli erőszak áldozatai vagy a várandósságukat titkolni kényszerülő kismamák fordulhatnak menedékért. A lakók többsége munka nélkül maradt, az intézmény gondoskodik róluk, de forrásaik végesek.