Az óriási érdeklődésre való tekintettel a járványügyi szabályok betartása mellett téli programokkal várják az érdeklődőket Simonpusztán, a Szőcs Géza Nemzeti Lovaskultúra Központban. Az Érd FM 101.3 vendége volt István Gábor, a lovasközpont vezetője, aki elmondta ingyenes rendezvényekkel készülnek.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Tavaly a pandémiás helyzet miatt nem tartott személyes közmeghallgatást Érd Megyei Jogú Város Közgyűlése. Idén a tervek szerint november 25-én a másfél méteres védőtávolság betartása és a kötelező maszkviselés mellett rendezik meg a találkozót.
A Szepes Gyula Művelődési Központ szervezésében a Rátonyi Róbert Színház előadásában PomPom - Gombóc Artúr a világ körül című előadására várják az érdi gyerekeket december 6-án. A programot még ősszel lekötötték, egyelőre úgy tervezik, hogy a járványügyi szabályok betartása mellett meg is tartják.
A friss kormányrendelet értelmében a következő zárt terekben kell maszkot viselni péntek éjféltől:
A 250. jubileumát ünneplő Semmelweis Egyetem Magyarország és Közép-Európa orvosképzésének és kutatásainak egyik vezető intézménye, amely idén is útjára ndította az idősebb korosztálynak és hozzátartozóiknak szánt ingyenes, előadássorozatát Szenior Akadémia címmel.
A 2021/2022-es szezon közben távozik Monori Orsolya, a női kézilabda K&H Ligában szereplő ÉRD 24 éves átlövője. A klub tájékoztatása alapján a kézilabdázó kérte szerződése felbontását.
Kovács Kornélia foglalkozását tekintve gyógyszerész – kísérőirat-értékelőként dolgozik -, hitvallását tekintve pedig minden, csak nem mindentudó „szuperanyu”. A kétgyermekes anyuka első könyvével azonnal elnyerte a kisgyermekes szülők szívét, és ezáltal a Dugonics András Irodalmi Díjat is.
Érden egyre nagyobb problémát jelent a település területén utak mellé, erdőkbe, erdő szélekre, elhagyatott területekre lerakott illegális hulladék. Az önkormányzat közleményben hívja fel a figyelmet, hogy akinek átadjuk a szemetet, annak rendelkeznie kell engedélyekkel.
A kazanyi rövid pályás Európa-bajnokságról hazatérő magyar delegációból heten kapták el a koronavírust, a fertőzöttek között van az olimpiai, világ- és Európa-bajnok Milák Kristóf is – a tárnoki sportoló tavaly is megküzdött a járvánnyal.
A Baptista Szeretetszolgálat idén 18. alkalommal hirdeti meg a Cipősdoboz Akciót, mellyel rászoruló gyermekek karácsonyát tehetjük szebbé. A cipősdobozba csomagolt ajándékokat november 26. és december 19. között közel 350 gyűjtőponton várják, közte Diósdon, a Kék Géza Művelődési Ház és Könyvtárban.