Női kézi: szoros meccsen kapott ki az ÉRD

36-33-as vereséget szenvedett az ÉRD a Dunaújvárosi Kohász vendégeként, a női kézilabda K&H liga utolsó, 26. fordulójában. Paróczy Sáráék így tizenegyedik helyen zártak az élvonalban.

Szabó Kitti jóvoltából érdi góllal kezdődött a találkozó, de nem kellett sokat várni az első hazai találatra, sőt a fordításra sem. 6-3-nál már hárommal is ment a DKKA, de 8-8-nál utolérte a vendégcsapat a pályaválasztót. Ezt követően Király Réka góljával az ÉRD került előnybe a 12. percben, hét minutummal később, 12-11-nél viszont ismét vezettek a dunaújvárosiak, Bulath Anita hetesből szerzett találatával. A fej-fej melletti csata tovább folytatódott az első játékrészben, melynek végén minimális különbséggel, 18-17-nél az újvárosiak álltak jobban.

A második félidőt a vendéglátó kezdte jobban: előbb 22-18-nál, majd 24-20-nál is négy góllal ment Vágó Attila gárdája. Az érdiek azonban újfent utolérték ellenfelüket, méghozzá a 46. perc elején, amikor Szabó Kitti vette be Hlogyik Petra kapuját és 27-27-re módosította a mérkőzés állását. Az utolsó tíz percben, 30-30-at követően viszont több érdi hiba is hozzájárult ahhoz, hogy a DKKA két-három gólos fórt kovácsoljon össze az utolsó percekre, amellyel végül el is döntötte a bajnoki sorsát. Az ÉRD-nek bár reális esélye volt a pontszerzésre, mégis alulmaradt 36-33-ra az utolsó játéknapon.

Az ÉRD és egyben a mezőny legeredményesebb játékosa Szabó Kitti volt tizennégy góllal. Horváth Roland együttese hat győzelemmel, két vereséggel és tizennyolc vereséggel a bennmaradást jelentő, tizenegyedik helyen zárta az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 2020/2021-es idényét.

Női kézilabda NB I, 26. forduló
Dunaújvárosi Kohász KA–ÉRD 36–33 (18–17)
Dunaújváros, 400 néző. V.: Hargitai, Margó.
DKKA: Wéninger – Mihály 2, Ferenczy 4, Bulath 9 (6), Matucza, Szalai 5, Kazai 4.
Csere: Hlogyik (kapus), Pál 1, Barján 3, Román 5 (1), Dabevszka 1, Fodor, Horváth 2.
Edző: Vágó Attila
ÉRD: Györkös 1 – Király R., Abilda, Szabó K. 14 (5), Paróczy 4, Kiss-Walfisch 5, Fekete 5.
Csere: Győrffy (kapus), Horváth D., Landi, Sztankovics 2.
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 9. p.: 8–5. 15. p.: 9–11. 21. p.: 13–12. 27. p.: 16–14. 30. p.: 17–17. 40. p.: 25–22. 48. p.: 29–29. 57. p.: 33–31.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 5/5