Női kézi: remek első félidő után ikszelt a Fradival az ÉRD

Hazai pályán remek első félidőt produkált, végül 29-29-es döntetlent játszott az FTC-vel az ÉRD a nyár utolsó nyilvános felkészülési mérkőzésén.

Utolsó nyilvános bajnoki mérkőzését játszotta a jövő szombati bajnoki rajt előtt az ÉRD, amely épp azt az FTC-Rail Cargo Hungariát fogadta, amely ellen kezdi a 2019/2020-as NB I-es évadot.

Szabó Edina együttesében ezúttal nem volt a keretben a múlt heti érdi tornán orrsérülést szenvedő Jovana Kovacsevics.

A mérkőzés ugyan nem indult nagy iramban, ám így is számos szép megoldás volt mindkét oldalon. Szemerey Zsófi ugyan az első percekben három védést is bemutatott, mégis az ÉRD volt előnyben Kiss Nikolett és Marketá Jerábková vezetésével. A remekül védekező házigazdánál Tóth Gabriella is remekelt, s ugyan az első negyedórában kiegyenlített volt a játék, után az ÉRD 11–7-re is meglépett.

Sőt, Elek Gábor időkérése sem segített a fővárosi zöld-fehéreken, az ÉRD pedig tovább növelte előnyét Julie Foggea pazar védése és Schatzl Natalie lerohanásgólja után (14–9).

A szünetig sem állt le az ÉRD, sorra jöttek a szebbnél szebb megoldások támadásban és védekezésben egyaránt, így harminc percnyi játék után 18–11-re vezetett a hazai csapat.

A fordulás után is remekeltek Szabó Edináék, Jelena Lavko és Marketá Jerábková góljai után a közte tízért is támadhattak, de 23–14 után a Fradi elkapta a fonalat, a négy gólt szerző Kovacsics Anikó vezetésével és egy 10–1-es sorozattal egyenlített (24–24).

Az utolsó tíz perc elején pedig a mérkőzésen először – Debreczeni Klivinyi Kinga góljával – vezetett is az FTC (25–26). Ezután azonban az ÉRD előbb Király Réka révén egyenlített, majd Szabó Laura góljával ismét vezetett. A hajrában viszont nem tudta megtartani előnyét az ÉRD, így 29–29-es döntetlennel zárult a mérkőzés.

Felkészülési mérkőzés
ÉRD–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–29 (18–11)
Érd, 500 néző. V: Fekete T., Tóth D.
ÉRD: FOGGEA – Nascimento 2, KISS N. 5, TÓTH G. 3, Szabó L. 3 (2), Jerábková 7 (3), SHATZL NATALIE 4
Csere: Janurik (kapus), Kisfaludy, Termány, Lavko 2, Bízik R. 2, Király R. 1, Gávai
Edző: Szabó Edina
FTC: Szemerey – Bánfai, Klujber 3 (1), Christensen, Pásztor 2, Háfra 3, Márton G.
Csere: Snelder 1, Debreczeni Klivinyi 2, TÓTH NIKOLETT 8 (4), Malovic, Mészáros R., Lukács V. 2, KOVACSICS 4, Schatzl Nadine 4
Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 11. p.: 6–4. 14. p.: 7–7. 19. p.: 11–7. 23. p.: 15–10. 28. p.: 17–11. 34. p.: 23–14. 44. p.: 23–20. 48. p.: 24–24. 51. p.: 25–26. 57. p.: 28–27.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 6/5