Női kézi: könnyedén verte az MTK-t az ÉRD

Hazai környezetben aratott könnyed győzelmet az MTK Budapest ellen az ÉRD a K&H női kézilabda liga harmadik fordulójában.

Nagy lendülettel kezdődött az összecsapás, hiszen rögtön az első percben a vendégektől előbb Tóth Eszter, majd Dávid-Azari Fruzsina is bevette Julie Foggea kapuját, azonban az érd is érezte a mérkőzés tempóját, néhány pillanat alatt, a negyedik percre 4–3-ra fordított.

Sőt, a fővárosiak támadásban elkövetett hibáit rendre gyors indításokkkal használta ki a vendéglátó.

A kezdeti hihetetlen iram aztán tíz perc után alábbhagyott, bár így sem lehetne azt mondani, hogy lassú meccs lett volna. Az ÉRD ugyan nem tudott meglépni, de tartott két-háromgólos előnyét. A huszadik perc tájékán megtörni látszott a vendég csapat, amikor Bízik Rékáék már hat góllal vezettek (16–10), a szünetre pedig 18–14-gyel vonultak a csapatok.

A második félidőt hasonló lendülettel nyitották a felek, mint az elsőt, ám az ÉRD érezhetően eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, a kapuban Julie Foggeát váltó Janurik Kinga is hozzátette a magáét, melyből Schatzl Nataliék gyors ellentámadásokat vezethettek. A játékrész derekán pedig Szabó Laura gólja után meglett a közte tíz is (29–19).

A hajrában pedig az érdiek látványos gólokkal szolgálták ki lelkes szurkolóikat, a jelentős fölényből nem engedve 36–24-es győzelemmel tartották itthon a két pontot.

K&H női kézilabda liga, 3. forduló
ÉRD–MTK BUDAPEST 36–24 (18–14)
Érd, 1000 néző. V: Őri, Pozdena
ÉRD: Foggea – Nascimento 5 (1), KISS N. 4, Tóth G. 4, SZABÓ L. 4 (1), JERÁBKOVÁ 6, Bízik R. 2
Csere: Janurik (kapus), Lavko 2, SCHATZL NATALIE 5, Kovacsevics 1, Kisfaludy 1, Termány 2, Király
Edző: Szabó Edina
MTK: Suba – Dávid-Azari 3, Mihálffy 1, Tóth E. 7 (4), Dakos 1, Gerháth 2, FEKETE B. 3
Csere: Győri (kapus), Szabados 1, Szöllősi-Zácsik 3, Sallai, Horváth D. 1, Juhász E., Zsiborás 1, Sziráki 1
Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–3. 7. p.: 7–4. 12. p.: 10–7. 17. p.: 11–9. 24. p.: 16–10. 35. p.: 23–16. 41. p.: 25–18. 46. p.: 29–19. 53. p.: 33–22.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/4

MESTERMÉRLEG
Szabó Edina: – Fegyelmezettebben játszott a csapat a mérkőzés nagy részében. Még lehet hova javulni, mindenesetre az irány az ez. Elismerésem a csapahttps://erdmost.hu/wp-content/uploads/2021/06/business-blog-session-cover-img-03.jpgnak a győzelemhez, amelyhez mindenki egységesen hozzá tudott tenni.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben mindent megtettünk, a legjobbunkat mutattuk, a második félidőt viszont elkapkodtuk és az eladott labdáinkból nagyon gyors gólokat szerzett az Érd, így hamar vége lett a meccsnek.