Női kézi: hétgólos előnnyel utazik a visszavágóra az ÉRD

Hazai pályán 39-32-re győzte le az orosz HC Kuban Krasznodart a női kézilabda EHF-Kupa harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén az ÉRD.

A Kuban kezdte jobban a csoportkörbe jutásért rendezett párharc első találkozóját, hiszen másfél perc alatt kétgólos előnybe került, ez viszont nem tartott sokáig, Szabó Edina lányai pillanatok alatt egyenlítettek, majd ugyan egy rövid időre ismét meglépett kettővel az orosz együttes. 6-9-es érdi hátrány után viszont elkapta a fonalat a házigazda, s Kiss Nikolett révén előbb egyenlített, majd Markéta Jerábková találatával átvette a vezetést is (11-10). A következő percek kiegyenlített játékát követően a félidő utolsó tíz perce kiválóan sikerült az érdieknek, akik Alexandra Nascimento cundergóljával léptek el 17-14-re, majd a szünetre Schatzl Natalie góljával négygólos, 21-17-es előnnyel vonult az ÉRD.

A fordulás után is jól jöttek ki az öltözőből Kiss Nikolették, akik Alexandra Nascimento góljával a 40. percben már 29-23-ra vezettek, s a fáradó oroszok is egyre többet hibáztak, melyet kihasználva akár kiütéses győzelmet is arathatott volna az ÉRD: a 48. percben a Szabó Laura által értékesített hétméteresnél már nyolc is volt közte (34-26), ezt az előnyt azonban nem sikerült tovább növelni a folytatásban. A Kuban Krasznodar kozmetikázott az eredményen, de az ÉRD a 39-32-es sikerével így is hétgólos előnyből várja a november 15-én, 18.30-kor kezdődő oroszországi visszavágót.

Női kézilabda EHF-Kupa, 3. selejtezőkör, 1. mérkőzés
ÉRD–KUBAN KRASZNODAR (orosz) 39–32 (21–17)
Érd, 1650 néző. V: D. Loncar, Z. Loncar (horvátok)
ÉRD: Janurik – Nascimento 8 (3), Kiss N. 8, Tóth G. 4, Szabó L. 6 (2), Jerábková 5, Schatzl Natalie 3.
Csere: Foggea (kapus), Kisfaludy 3, Termány, J. Kovacsevics 2, Lavko.
Edző: Szabó Edina
KUBANY: Szamarszkaja – Golub 3, Szkorobogatcsenko 5, Frolova 9 (1), Matlasova 2, Garjajeva 5, Levcsina 2.
Csere: Kalinyina (kapus), Vernyigorova 1, Barkalova, Dugyina 4, Lisztopad, Davigyenko 1.
Edző: Gyenyisz Szajfulin
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–2. 5. p.: 4–5. 10. p.: 6–8. 15. p.: 10–9. 21. p.: 14–13. 26. p.: 17–14. 34. p.: 24–19. 40. p.: 27–23. 45. p.: 32–26. 49. p.: 34–26. 55. p.: 36–30
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/1