Női kézi: 45 gólig meg sem állt az ÉRD

Hazai pályán továbbra is őrzi veretlenségét az ÉRD női kézilabda csapata, amely a K&H liga 19. fordulójában az ÉRD Arénában ütötte ki 45–30-ra a Békéscsabát.

Nehezen indult be a gépezet, hiszen a meccs első perceiben a vendégek jól tartották magukat, sőt, előnyben is játszottak, de 5–6 után egy hatgólos szériát produkált a házigazda, amely a szerb kontingens, Krpezs-Slezák Katarina, Jelena Lavko és Jovana Kovacsevics vezérletével lépett meg.

A remeklő támadójáték egészen a szünetig működött, az ÉRD pedig 22–26-tal vonulhatott pihenőre.

A fordulás után sem állt le Szabó Edina együttese, amely a 40. percben már 31 lőtt és 18 kapott gólnál járt. A folytatás pedig így rendkívül sima lett, az ÉRD egy gálával lépett tovább a Békéscsabán, a 45–30-as sikerrel pedig méltón törlesztett az őszi, békéscsabai döntetlenért.

NŐI KÉZILABDA NB I, 19. forduló
ÉRD–EUBILITY-GROUP BÉKÉSCSABAI ENKSE 45–30 (22–16)
Érd, 800 néző, V: Kovács-Sebők, Réti
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 12 (5), Lavko 4, TÓTH G. 4, Szabó L. 1 (1), J. KOVACSEVICS 7, C. Lassource 1. Csere: FOGGEA (kapus), KISS N. 6, Jerábková 2, Gávai, Simon A. 3, Schatzl Natalie 4, Reizinger 1, Király. Edző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA: HORVÁT – Kovács Anett 2, Vukajlovics 5, Walfisch 4, Giricz 4, MARINCSÁK 9 (4), Bottó 2. Csere: Csizmadia (kapus), M. Agbaba 3, Kukely, Dombi K. 1. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–6. 13. p.: 11–6. 22. p.: 15–12. 27. p.: 19–14. 36. p.: 27–17. 42 p.: 33–20. 49. p.: 35–25. 56. p.: 41–27
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4