Október 7.: Az állami gondoskodásban élő gyerekek napja

Október 7.: Az állami gondoskodásban élő gyerekek napja

Mostantól október 7-e az állami gondoskodásban élő gyermekek napja. Napjainkban közel 23 ezer gyermek él állami gondoskodásban, további 140 ezer gyereket fenyeget a veszély, hogy bármikor kiemelhetik őket a családból.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

 Az érdi Fészek Gyermekvédő Egyesület 28 éve dolgozik a gyermekvédelemben. A Fészek Átmeneti Otthon 23 éve nyitotta meg kapuit a krízis helyzetbe került gyermekek és sokszor édesanyjuk előtt Érden. Eddig 800 gyermek fordult meg náluk. A szerencsésebbek gondoskodó nevelőszülőkhöz kerültek innen. A legszerencsésebbek pedig onnan tovább a végleges, örökbefogadó családjukhoz. És csak kevés gyermeknek rendeződött úgy az élete, hogy legalább egyik vér szerinti szülőjével maradhatott.

További cikkeink

Egy közpénzzel is támogatott civil szervezet által gyűjtött személyes adatok kampánycélú felhasználása sértheti az adatvédelmi szabályokat.

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email