A tavaszi hónapok előrehaladtával a tél kopár szürkeségét a fák zöldje és a virágok tarkasága váltja fel, ami igen jó hatással lehet a hangulatunkra. Vannak azonban, akiknek a kiviruló természet nem a jókedvet, hanem a bosszankodást hozza el: ők az allergiások.
Ugyan már februárban is megjelennek olyan növények, amelyek a pollenjeikkel megkeseríthetik az arra érzékenyek életét, de a következő hónapokban és különösen májusban beindul a nagyüzem.
Bizonyos esetekben még kitartanak a március-áprilisban virágzó növények, mint a nyárfa, fűz, juhar, nyír, gyertyán, tölgy, platán, bükk, dió, eperfa, fenyőfélék, pázsitfű-, ciprus-, tiszafa- és a csalánfélék. Ez utóbbi ráadásul egészen őszig szórja a pollent.
Más növények, mint a hárs, az útifű vagy a lórom, májusban élednek igazán újjá. És akkor még nem is említettük a kültéri gombákat, amelyek tavasztól őszig okozhatnak panaszokat. További rossz hír, hogy a klímaváltozás miatt a pollennaptár is felborult, ezért sok esetben korábban kezdődik az allergiaszezon és tovább is tart.
Fontos tudni, hogy pollenérzékenység felnőtt korban is kialakulhat, így már a tünetek első megjelenését érdemes komolyan vennünk. A szénanátha azonban nem kell, hogy akadálya legyen a nagy tavaszi kirándulásoknak, megfelelő kezeléssel akár teljességgel megszüntethetők a panaszok.